HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Prośba o pomoc - amplituner i kolumny do pokoju 17,5 m 2017/04/29 01:27 #437918

  • Anem
  • Anem Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Witam,

mam wielką prośbę o pomoc w wyborze amplitunera i kolumn do pokoju 17,5 m2 (5m x 3,5m). Sprzęt będzie stał wzdłuż dłuższej ściany).

Doświadczenia nie mam żadnego, wiem tylko tyle co przeczytałem na forach. Zamierzam wykorzystywać zestaw do słuchania muzyki oraz jako nagłośnienie do telewizora. Muzyka różna, ale raczej pop niż klasyka.

Moje wymagania to: amplituner sieciowy z radiem DAB, radiem internetowym i możliwością odtwarzania muzyki z telefonu przez bluetooth oraz przez USB

Dużo dobrego czytałem o ONKYO TX-8150, ale czy on nie będzie zbyt mocny do takiego małego pokoju? Czy są jakieś godne polecenia alternatywy w porównywalnej cenie?

Co do kolumn: czy MA Bronze B2 to dobry wybór? Może są tańsze alternatywy a ja i tak nie usłyszę różnicy?

I ostatnie pytanie: gdzie w Warszawie można posłuchać sprzętu przed kupnem?

Pozdrawiam,

Artur

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prośba o pomoc - amplituner i kolumny do pokoju 17,5 m 2017/04/29 10:38 #437922

Wybrany amplituner nie będzie za duży. Podobne funkcje znajdziesz też u konkurencyjnych marek jak Yamaha, Harman, czy Denon.

Bronze B2 to fajne kolumny z dobrym stosunkiem jakości do ceny. Nie wiem tylko czy zwróciłeś uwagę, że podawane ceny w okolicach 900 zł to cena za sztukę, a nie za parę. Jeśli to jest problem zawsze można (takie rozwiązanie z reguły polecam) rozejrzeć się za czymś używanym. Dobrych ofert od rzetelnych sprzedawców jest sporo i jest to świetna okazja do kupienia czegoś dobrego za dosyć często połowę sklepowej ceny.

W Warszawie jest dziesiątki takich sklepów gdzie można obejrzeć i posłuchać - audio.com.pl/sklepy/warszawa

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Prośba o pomoc - amplituner i kolumny do pokoju 17,5 m 2017/04/29 15:40 #437927

Amplituner nie będzie za mocny. Wszystko zależeć będzie też jak wymagające kolumny kupisz. Tutaj dopasowanie głośników do pomieszczenia jest ważne. Ja mam 250W w 15m i kolumny łase na prąd:) Podobnie jak pisał kolega John, w amplitunerach możesz przebierać Denon, Onkyo, H/K, sprawdź sobie Sony bo przepaści między nimi nie będzie a wszystkie funkcje i tak będziesz miał dostępne. Do takiego pomieszczenia możesz spróbować z jakimiś małymi podłogówkami np. jakiś model Mission lub Wharfedale. Podstawkowe zamiast Bronzów zobacz B&W 685.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator