HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Początki przygody z gramofonem 2017/04/17 11:03 #437768

  • mads37
  • mads37 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Pewnie zdecyduję się na druga opcje , no ale do meritum jak widzisz sprawę ze wzmacniaczem i głośnikami , co myślisz o tamtych zestawach ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Początki przygody z gramofonem 2017/04/17 11:50 #437770

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804
Przy takim budżecie nie kupiłbym nowego sprzętu. Chyba że właśnie jest wyprzedaż powystawowego ze sklepu i z gwarancją.
Wzmacniacz który kosztował 4 tyś. kupiłem za 2500 z pełną gwarancją.

Wróćmy jeszcze do ustawienia bo ono jest podstawą i jak źle poustawiasz to i pierdyliard złotych ci nie pomoże.

Optowałbym za przeniesieniem kanapy ale to już są twoje wybory :)

ile jest miejsca pomiędzy bokami kanapy i ścianami ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

Początki przygody z gramofonem 2017/04/17 12:53 #437772

Pomijając już sam sens używania gramofonu w dzisiejszych czasach, poza sensem wizualnym, to jestem pewien, że upieranie się przy gramofonów w takim budżecie to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GG 34320

Początki przygody z gramofonem 2017/04/17 13:24 #437775

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804

alias27 napisał: Pomijając już sam sens używania gramofonu w dzisiejszych czasach, poza sensem wizualnym, to jestem pewien, że upieranie się przy gramofonów w takim budżecie to wyrzucanie pieniędzy w błoto.


Daj ludziom realizować ich własne marzenia :)

Ja uwielbiam zapach winyli , brzmienie starych jazzowych płyt.
Nie wiem jak brzmią nowoczesne gramofony z tego zakresu cenowego - nie wypowiadam sie więc na ten temat ale rozumiem chęć "winylowania" ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

Początki przygody z gramofonem 2017/04/17 13:27 #437776

No tak, ja już jestem w tym wieku, że wychowałem się na winylach i zdążyłem z nich wyrosnąć :)))

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GG 34320
Ostatnia edycja: przez alias27.

Początki przygody z gramofonem 2017/04/17 14:13 #437778

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804
A ja nie wyrosłem. Gramofon i winyle w naszym domu były od zawsze (mojego "zawsze")

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

Początki przygody z gramofonem 2017/05/30 19:54 #438170

Wprawdzie moje początki przygody z gramofonem miały miejsce jeszcze za Gierka (Stereo Hit) ale innego odpowiedniego wątku jakoś nie znalazłem. Mam proste pytanie: czy warto brać tego Thorrensa (wkładkę chcę wymienić ale po przecenie i tak zaoszczędzę, nawet jeżeli nie opchnę fabrycznej AT)?

www.tophifi.pl/gramofony/gramofony/thorens-td-235.html

Od pewnego czasu czaję się na tego Pro-Jecta:

www.ceneo.pl/1167894#mh=D7R8MaLo41008pro...fbYVePuATnV-LTDAhQO0

ale jakoś nie chce stanieć. Czasu na czekanie mam, że ho ho albo i więcej ale tamten Thorrens nie będzie wiecznie tak tani.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Początki przygody z gramofonem 2017/05/30 22:14 #438172

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804
Moja odpowiedź będzie z gatunku... bo mi sie podoba...
Wolałbym thorensa...
Po prostu ten współczesny minimalizm mi kompletnie nie pasuje.
Thorens wpisuje sie w moja wizję gramofonu :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty
Ostatnia edycja: przez Fafniak.

Początki przygody z gramofonem 2017/05/31 08:29 #438173

Aż się zalogowałem :-)
Thorens to trochę przebrzmiała legenda gramofonu... Zamontowana tam wkładka AT-95 kosztuje niecałe 150 zeta, więc jak ją sprzedasz to Ci wystarczy co najwyżej na flaszkę dobrej łychy ;-) Co ciekawe, ten Thorens na zdjęciu ma wkładkę Ortofona, a nie Audio-Techniki, hehe...
Pro-Ject ma ramię z włókien węglowych na łożysku kardanowym, a w Thorensie co prawda łożysko też jest kardanowe, ale ramię zrobiono z aluminiowej rurki... Poza tym talerz. Pro-Ject (przynajmniej ten na zdjęciu, bo oferty pokazane na ceneo dotyczą też gramofonu ze zwykłym talerzem) ma akryl, a Thorens aluminiową wytłoczkę....
Nie wiem tylko jak to jest z pokrywą w Pro-Ject, bo na zdjęciach jej nie widać, a warto się dowiedzieć, czy jest, albo czy można dostać za dopłatą, bo gramiak bez pokrywy to siedlisko kurzu, którego ciężko potem wykurzyć ;-)
Słowem, ja bym jednak stawiał na Pro-Jecta.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Początki przygody z gramofonem 2017/05/31 19:50 #438185

Edgar napisał: ... Thorens to trochę przebrzmiała legenda gramofonu...


I na taką podpowiedź liczyłem :) Po pierwsze, nie o to chodzi by złowić króliczka, po drugie nie muszę w takim razie nic robić. Ani dymać do sklepu, ani pozbawiać się 1999 zł, ani wymieniać wkładki, ani wyciągać ze schowka winyli. Póki co stary Adam (GS 424) jest na chodzie, choć próżnuje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Początki przygody z gramofonem 2017/05/31 20:23 #438186

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Też wybrałbym z tych dwóch Projecta, tym bardziej, że akurat model 1Xpression (tyle, że I nie III) używam od kilku już lat z wkładką oryginalnie załączoną - "PJ" (czyli przebrandowaną Grado Prestige Silver) do której dokupiłem później igłę (kompatybilną) z serii Gold.
Silnik - bardzo dobry - zero słyszalności jego pracy i niezachwiana stabilność obrotów.
Oczywiście lepsze (jak pisał już Edgar) z włókien węglowych ramię. Co do akrylowego talerza, to nie wiem czy i na ile jest lepiej, mój ma jeszcze dość ciężki stalowy.
Pokrywę PJ posiada, chyba tylko kiedyś jakiś udziwniony (okrągły?) model nie był w to wyposażony.

Ale skoro "Adamowi" nic nie dolega? To może rozsądniej byłoby poddać go co najwyżej jakiemuś przeglądowi (przesmarować gdzie trzeba, wyczyścić co tam trzeba) a pieniądze wydać na jakąś nową wkładkę lub igłę?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Początki przygody z gramofonem 2017/06/01 09:31 #438187

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804
Nie miałem pojęcia że technicznie Thorens tak odstaje.
Ciekawe jakby wypadły w starciu bezpośrednim.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

Początki przygody z gramofonem 2017/06/07 20:41 #438242

To i ja się podłącze do tematu bo też ostatnio intensywnie myślę o gramofonie a zero pojęcia mam jak się do tego zabrać. Mój zestaw to Hegel h360 i Xavian Ambra. Mój budżet to 5-7 tys zł.
Odsłuchiwałem kiedyś Project Xperience 2, jakiegoś Thorensa i Regę ale nie umiem się wypowiedzieć na ten temat.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Początki przygody z gramofonem 2017/06/07 21:50 #438243

Iluzjonista napisał: To i ja się podłącze do tematu bo też ostatnio intensywnie myślę o gramofonie a zero pojęcia mam jak się do tego zabrać. Mój zestaw to Hegel h360 i Xavian Ambra. Mój budżet to 5-7 tys zł.
Odsłuchiwałem kiedyś Project Xperience 2, jakiegoś Thorensa i Regę ale nie umiem się wypowiedzieć na ten temat.

Podobnie jak kol. Alias27 wychowałem się na gramofonie, ale nie wyrosłem z niego tylko konsekwentnie rozwijałem sprzęt i płytotekę.
Jeżeli nie bawiłeś się nigdy gramofonem to warto sobie zdać sprawę z tego ze granie na poziomie poprawnym można uzyskać dość łatwo kwota którą na to przeznaczasz wystarczy aż nadto. Jeżeli chciałbyś jednak mieć brzmienie takie żeby po porównaniach ze swoim obecnym źródłem stwierdzić: "gra kompletnie inaczej i nie wiem który jest lepszy" to już trochę trudniejsze.
Informacje podstawowe dla laika są takie:
Dobre źródło analogowe składa się z napędu, ramienia, wkładki, przedwzmacniacza gramofonowego i kalibracji. Na to trzeba wydać pieniądze.
Gdybym miał określić wpływ poszczególnych elementów na dźwięk (przy założeniu prawidłowej kalibracji) to określiłbym to tak: przedwzmacniacz, wkładka, ramię, napęd. Oczywiście można z tym polemizować i wskazywać wiele odstępstw i wyjątków, ale generalnie szereg jest poprawny.
Druga kwestia. Przy wyższych oczekiwaniach sonicznych najtańsza wkładka MCLO będzie grała lepiej niż wypasiona MM. (Ta uwaga nie dotyczy ostrego łojenia)
Za określoną przez Ciebie kwotę można by złożyć dobrze grający zestaw z elementów używanych.
Na przykład taki:
Jakiś wyższy model MicroSeiki lub Denona za ok 2500 (np Micro Seiki DD-35 www.marktplaats.nl/a/audio-tv-en-foto/pl...-nieuwe-stofkap.html )
Wkładka np AT OC-7 www.q21.pl/audio-technica-at-f2.html
Preamp np LAR-LP1 za ok 1000 + trafa dopasowujące za ok 1000-1500zł
Jakieś płyty testowe i protractor za 500
Razem ok 6-7kzł

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator