HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Wzmak+kolumny do ok. 7000 2017/03/23 20:48 #437364

Cześć,
od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem kupna używanego wzmacniacza z kolumnami do ok. 7000. Jeśli chodzi o moje doświadczenia z lepszym dźwiękiem to nie mam ich dużych, nie lubię zbyt dużej ilości niskich tonów, mile widziany bas. Sądzę, że spodobałby mi się sprzęt dobrze oddający szczegóły ale szczerze mówiąc nie wiem co to znaczy w praktyce :) Pokój w jakim będę słuchał to ok 15 m2 - kolumny przy ścianie, raczej stojące - monitory wydają mi się za małe :) Co do muzyki to jazz, blues, muzyka symfoniczna, disco, rock. Jakiś czas polowałem na Yamahe a-1000 ale nic się nie trafiło na aukcjach. Źródłem dźwięku będzie komputer (pliki FLAC) podłączony przez DAC - może od razu jakiegoś szczególnie polecacie? Najprawdopodobniej za parę lat przestawię się na lampę z dobrymi monitorami.

Dzięki z góry,
Arek.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmak+kolumny do ok. 7000 2017/03/23 20:54 #437365

Hmmm...
Stojące monitory w 15m za małe?
Poszukaj czegoś tutaj:
www.hifi.pl/gielda/audio.php

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem
Ostatnia edycja: przez sir.jax.

Wzmak+kolumny do ok. 7000 2017/03/23 21:08 #437370

Doprecyzuję o co mi chodziło :) Chciałbym do wzmacniacza kolumny stojące a pisząc monitory widzę przed oczami kolumny wielkości powiedzmy pudełka po butach wiszące na ścianie. A może właśnie z racji na pomieszczenie to jednak powinny być monitory np. Triangle +sub?

Arek.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmak+kolumny do ok. 7000 2017/03/23 21:28 #437371

Nie wiem skąd takie przekonanie, że monitory tylko do małego pomieszczenia, a jeszcze "najlepiej" do tego dołożyć subwoofer.
Takie podejście jest często mylące, rzecz jasna są monitory i "monitory", ale w wielu przypadkach subwoofer naprawdę jest niepotrzebny, wystarczy tylko zadbać o właściwe ustawienie kolumn i dobranie elektroniki, warto troszkę poprawić akustykę pokoju i niczego więcej nie trzeba.
Mam prawie 19m i z podłogówek przeszedłem na głośniki podstawkowe/monitory be żadnego subwoofera.
Pzdr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem
Ostatnia edycja: przez sir.jax.

Wzmak+kolumny do ok. 7000 2017/03/23 21:31 #437372

DiabloPL napisał: ... nie lubię zbyt dużej ilości niskich tonów ...

Ma się to trochę nijak do sugestii zakupu subwoofera.

DiabloPL napisał: Pokój w jakim będę słuchał to ok 15 m2 - kolumny przy ścianie, raczej stojące - monitory wydają mi się za małe :)

Za małe do czego ? Do 15 m2 ? Bez przesady. Spokojnie można znaleźć monitory dające ścianę dźwięku w 20 czy 25 m2, a takie PSB Century 500i nawet w 30m2 potrafiły chyba zabić.
Koncepcji z subwooferem nie polecam bo to trochę ślepa uliczka i za sumę potrzebnej na to kwoty lepiej kupić parę skrzynek wolnostojących (ogromny wybór używanych), poza tym oszczędzamy na kablach, powierzchni mieszkalnej i czasie poświęconym na pierniczenie się z ustawianiem, dostrajaniem, cudowaniem z odwracaniem fazy i wzmocnienia "basigrzmota". W dodatku może się okazać, że co byśmy nie zrobili, będzie źle.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Wzmak+kolumny do ok. 7000 2017/03/23 21:34 #437373

Zobacz tutaj masz np. Dynaudio Audience 52se, te kolumienki nagłośnią ci tak te 15m, że aż miło.
www.hifi.pl/gielda/audio-lista.php?grupa=kolumny2000
Zobacz też inne z tego przedziału, a reszta na wzmak.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem
Ostatnia edycja: przez sir.jax.

Wzmak+kolumny do ok. 7000 2017/03/24 08:05 #437375

Albo takie ze standami - www.hifi.pl/ogloszenie/audio/09/250121.php
Powinny wyglądać tak

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmak+kolumny do ok. 7000 2017/03/24 14:51 #437381

Dzięki wszystkim zaangażowanym! Podjąłem decyzję o zakupie monitorów zamiast podłogówek. Wykorzystam je w przyszłości z lampą do sypialni a wzmacniacz oddam dzieciom.
Więc szukam monitorów, koniecznie z reflexem z przodu bo nie chciałbym stawiać kolumn zbytnio oddalonych od ściany. Jestem z okolic Warszawy więc jeśli coś macie w okolicy mogę podjechać.
Pisałem że nie lubie basów ale chodziło mi przesycenie same w sobie są kojące - lubie jak porządnie przywali a jeszcze lepiej jak bas jest miesisty przy małej głośności :) Np. słuchałem Triangle Titus ze wzmacniaczem Cambridge Audio (modelu nie pamietam, coś jak 540) i uważam że basu nie mają wcale :/

Pojawiło mi się pytanie... wzmacniacz 4Ohmy kolumny 8 Qhm czy odwrotonie? Która konfiguracja obetnie mi pasmo?

Arek.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmak+kolumny do ok. 7000 2017/03/24 15:31 #437383

Nie, to w ogóle nie tak. Grzebnij w tutejszych wątkach działu stereo bo temat impedancji kolumn był tu wałkowany dziesiątki razy, a teraz tylko Ci lekko zamieszam - impedancja nie jest wartością stałą i w czasie grania kolumna ma inną impedancję dla innej częstotliwości i wzmacniacz musi sprostać tym zmianom generując odpowiednią moc "w locie", a jeśli sygnał zawiera jednocześnie różne częstotliwości (jak to w muzyce) to oba urządzenia maja jednocześnie odpowiednio różne impedancje i różne moce ... na raz.

Unikać należy tylko sytuacji kiedy z tyłu pieca napisane jest jak byk 8ohm, a ty podłączysz kolumny czwórki, albo 8-mki które tak naprawdę są nominalnymi czwórkami bo producent nieco sobie naciągnął dane. Wzmacniacz wtedy albo się wyłączy, albo przyciszy albo ... w cholerę spali.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmak+kolumny do ok. 7000 2017/03/24 15:41 #437384

Ok. Wybór póki co pada na używanego Naima np. Naim XS-2 z ogłoszenia . Czy do niego polecacie jakieś względne monitory dające satysfakcjonujący basik i ewentualnie kabelki chociaż z przewodami nie chciałbym się doktoryzować. Czyli Naim XS-2 + DAC (?) + monitory (?)

Arek.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmak+kolumny do ok. 7000 2017/03/24 22:23 #437395

allegro.pl/kolumny-elac-fs-207a-czarny-hg-i6748625473.html - wiem, pisałem, że monitory do 15m2 wystarczą ale ... co zaszkodzi dać nieco większe ;)

allegro.pl/elac-bs-204-2-i6753085073.html - są co prawda trochę mniejsze niż moje 510, nota bene też stojące w 15m2 ale powinny dać podobne natężenie i charakter basu który jest ... "elakowy". Poczytaj opinie bo dosyć często przewija się w nich wątek świetnego basu a i wysoko-tonowy JET zostawia w tyle większość tradycyjnych kopułek.

A tu się nieco nachwaliłem jakie to elaki fajne i "wogle"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator