HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

INTERFACE + WZMACNIACZ 2017/03/22 12:50 #437319

Cześć.
Powiedzcie mi proszę, dlaczego kiedy podłączam laptop + Interface Steinberg UR12 + Marantz PM 200 to mogę słuchać muzyki tylko bardzo cicho, przy nieznacznie wyższych dźwięk się wyłącza i po chwili włącza na nowo?
Dziękuję i pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez morton_feldman.

INTERFACE + WZMACNIACZ 2017/03/22 13:15 #437320

morton_feldman napisał: ... mogę słuchać muzyki tylko przy bardzo niskich częstotliwościach, przy nieznacznie wyższych dźwięki się wyłącza...


Chcesz powiedzieć że słychać tylko bas ?
A może masz na myśli ... ? ... ale nie chciałbym uprzedzać faktów których się domyślam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

INTERFACE + WZMACNIACZ 2017/03/23 12:07 #437353

John 1.5 V napisał:

morton_feldman napisał: ... mogę słuchać muzyki tylko przy bardzo niskich częstotliwościach, przy nieznacznie wyższych dźwięki się wyłącza...

Chcesz powiedzieć że słychać tylko bas ?
A może masz na myśli ... ? ... ale nie chciałbym uprzedzać faktów których się domyślam.


Napisałem błędnie. Miałem na myśli po prostu głośność. Nie częstotliwość. Nie, nie tylko bas. Całkowicie wyłącza się dźwięk.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

INTERFACE + WZMACNIACZ 2017/03/23 15:08 #437357

Czyli tak jak myślałem B)
Obstawiam winę wzmacniacza ale co konkretnie się popsuło to trudno powiedzieć, model ma tyle lat, że mogło paść cokolwiek, najprędzej jakiś kondensator, spalony rezystor, jakiś stabilizator napięcia, zimne luty. Może też nie ma właściwego styku któregoś tranzystora z radiatorem i załącza się układ zabezpieczający który odcina sygnał. Scenariusze można mnożyć i mnożyć.
Drogi był ten w 100% procentach sprawny zabytek z allegro ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

INTERFACE + WZMACNIACZ 2017/03/23 17:47 #437359

Podłączyłem interfejs do innych głośników, bez pośrednictwa amplifiera. Działa się identyczna rzecz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: INTERFACE + WZMACNIACZ 2017/03/23 18:04 #437360

morton_feldman napisał: Podłączyłem interfejs do innych głośników, bez pośrednictwa amplifiera. Działa się identyczna rzecz.

Intrygujące :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: INTERFACE + WZMACNIACZ 2017/03/23 20:44 #437363

Ale jak to podłączyłeś przetwornik (bo tym właściwie jest UR12) do głośników ? :dry:
Może to kwestia jakichś ustawień w nim (np. GAIN) lub poziomu napięć sygnału wyjściowego ustawianych gałeczką OUTPUT. Wychodzi na to że to Marantz jest zdrowy (sprzedawcę Audio-AS znam i nie podejrzewam go żeby Ci ożenił złom).
UR12 albo jest zepsuty albo ... nie umiesz go używać i chyba warto zapytać po co przetwornik z takimi funkcjami w domowym zestawie do zwykłego słuchania muzyki ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Re:RE: INTERFACE + WZMACNIACZ 2017/03/26 14:15 #437420

Tak sobie myślę, że sprawa może być banalna i winowajcą są kable.
Druga rzecz - nie wiem jaki masz system w komputerze - może trzeba przestawić w ustawieniach na zewnętrzną kartę dźwiękową i będzie po sprawie.
Spróbuj jeszcze wyjść dla sprawdzenia z gniazda słuchawkowego mini jack bezpośrednio do wzmacniacza 2x Rca.
Ewentualnie zmień port usb w kompie na inny, czasem pomaga.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez 1Ender.

Re:RE: INTERFACE + WZMACNIACZ 2017/03/26 21:05 #437424

1Ender napisał: Tak sobie myślę, że sprawa może być banalna i winowajcą są kable.

Rozwiniesz myśl ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Re:RE: INTERFACE + WZMACNIACZ 2017/03/27 09:37 #437428

Skoro laptop jest sprawny i wzmak jest sprawny, to uszkodzone jest co?
Podpowiedź: nie są to kable.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: INTERFACE + WZMACNIACZ 2017/03/27 10:06 #437429

Ustaw stałą głośność w komputerze i zwiększaj głośność tylko na wzmacniaczu... powinno być bez takich przygód

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: INTERFACE + WZMACNIACZ 2017/03/27 10:24 #437430

Nie sprawdzałem kabelka miernikiem typ "drukarkowy" po podłączeniu była cisza i brak reakcji. Nie "rozkręcałem" wzmacniacza do poziomu przesteru, więc nie wiem czy grałby cicho. Po zmianie kabla na inny zadziałało. Kabel nie wyglądał na uszkodzony. Dlatego sugerowałem popróbować z innymi kablami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez 1Ender.

Re:RE: INTERFACE + WZMACNIACZ 2017/03/27 11:13 #437431

Ale kable, jakkolwiek by nie były uszkodzone, nie przerywają nagle przewodzenia ze wzrostem napięcia czy prądu z wyjątkiem jednej sytuacji - przetopienia się w cholerę, czyli w sytuacji "jakby nieco" jednorazowej, więc nadal nie rozumiem co tu ma kabel do wiatraka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: INTERFACE + WZMACNIACZ 2017/03/27 19:13 #437432

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804
Może jest niewygrzany i przerywa?!?!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

Re:RE: INTERFACE + WZMACNIACZ 2017/03/28 08:45 #437438

Taaa, ... pasma przewodnictwa mu zanikają. Taki kablarski odpowiednik cieczy nieniutonowskiej :whistle:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator