HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

kolumny do MARANTZ PM 200 2017/03/22 12:48 #437318

Witam,

nabyłem używany amplifier MARANTZ PM 200.

Jakie kolumny polecicie do niego żeby dało się usłyszeć tyle jakości ile producent/mikser/master muzyki starał się wtłoczyć w kompozycje?  

Pokój ma 17,5 m2. Słucham zarówno klasyki jak i jazzu, rocka, elektroniki i każdego rodzaju eksperymentów.

Nie operuję sporym budżetem. Czy można kupić coś sensownego w okolicach 400-700 zł? Czy używane kolumny są sensowne do kupowania?

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

kolumny do MARANTZ PM 200 2017/03/22 13:57 #437322

W takich pieniądzach wyłącznie używki tylko pytanie czy masz na nie jakieś sensowne miejsce bo to jedna z kluczowych spraw w temacie brzmienia. Co do wyciskania jakości to raczej nie ta półka cenowa a i składając swój pierwsze zestaw zapewne nie masz swoich określonych preferencji, poza tym z tak starym (i niewiadomej kondycji technicznej) wzmacniaczem i używanymi kolumnami za kilkaset złotych możesz co najwyżej minimalizować straty, ale w sumie ludzie mający graty za grube tysiące też mogą to samo - minimalizować straty.

Myślę, że te będą wystarczające, na początek zabawy w hi-fi to i tak wypas.
allegro.pl/eltax-liberty-3-z-fajnymi-pod...ami-i6755202180.html - w takim stanie i z podstawkami to całkiem dobra oferta.
allegro.pl/quadral-shogun-mk-v-i6750158353.html
allegro.pl/kolumny-stereo-jamo-e-750-kom...ice-i6756560573.html - te jeśli masz miejsce na ustawienie nieco dalej od ściany bo ustawienie pokazane na zdjęciach jest "gupie". powinno być co najmniej 0,5-1 metra.

Warto podjechać i obejrzeć kolumny na miejscu, żebyś się nie rozczarował jak z (moim zdaniem zepsutym) Marantz-em. Bilet na autobus czy pociąg wcale nie jest tak drogi w stosunku do tych 700 zł, a poświęcona na to sobotę traktuj nie jak stratę a inwestycję w zadowolenie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Re:kolumny do MARANTZ PM 200 2017/03/22 16:01 #437328

Tannoy Mercury M3 lub nowsze F3.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator