HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Odtwarzacz muzyki do salonu ale BEZ RADIA 2017/03/20 14:18 #437261

  • Alfaro
  • Alfaro Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Witam.
Po wzmożonych lecz bezowocnych poszukiwaniach tytułowego sprzętu postanowiłem zapytać ekspertów - czy istnieją urządzenia typu wieża itp, które nie posiadają radia, a można na nich odsłuchiwać CD/MP3 z płytek, USB itp? Sprzęt taki jest mi potrzebny do salonu kosmetycznego by nie sponsorować złodziei z ZAIKSU. Ostatnio namierzyli w moim starym sprzęcie radio, które notabene nie działało nawet ale kara musiała być. Będę wdzięczny za pomoc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odtwarzacz muzyki do salonu ale BEZ RADIA 2017/03/20 20:17 #437266

Cocktail Audio X-10
W razie czego dostęp do radia masz tyle, że przez internet ale z tyłu gniazda antenowego nie ma więc oficjalnie odbiornika UKF nie ma. Poza tym masz wszystko, wzmacniacz, odtwarzacz CD oraz wszelkich plików, które możesz sobie zrzucić na montowany wewnątrz dysk (trzeba dokupić). Co do kolumn to jeśli to ma mieć jakiś sens trzeba wydać przynajmniej te 300-400 zł, a jeśli ma tylko plumkać w tle to nawet 200 wystarczy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Odtwarzacz muzyki do salonu ale BEZ RADIA 2017/03/20 23:41 #437269

Publiczne odtwarzanie z plików czy płyt bez zezwolenia też jest zabronione.

zaiks.org.pl/230,0,64_publiczne_odtwarza...ortali_internetowych


Aczkolwiek szansa jest, ale nie znam dalszych losów tej sprawy.
wyborcza.pl/1,75248,15801491,Radio_bedzi...ral_z_ZAiKS_em_.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Rob Roy.

Odtwarzacz muzyki do salonu ale BEZ RADIA 2017/03/21 09:17 #437274

  • Alfaro
  • Alfaro Avatar Autor
  • Gość
  • Gość

John 1.5 V napisał: Cocktail Audio X-10

Jakby trochę za drogo :) A czy coś takiego jak Denon DCD-520AE będzie się nadawać?
.
.
.

Rob Roy napisał: Publiczne odtwarzanie z plików czy płyt bez zezwolenia też jest zabronione.

Mam płyty relaksacyjne, które można legalnie odtwarzać w salonach kosmetycznych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Alfaro.

Odtwarzacz muzyki do salonu ale BEZ RADIA 2017/03/21 10:15 #437275

Może być (choć z pednrajwa nie pograsz) ale i tak potrzebujesz do niego wzmacniacza. Nowy wzmacniacz Denona, jeśli ma być ładny komplecik, kosztuje drugie tyle, do tego kolumny i też robi się "trochę drogo". Ale w sumie nic nie stoi na przeszkodzie kupić wzmacniacz używany za 200-300 zł i w podobnej cenie kolumny.

A co do muzyki "poza zaiksowej" to jest tego od cholery i jeszcze trochę, podzielone nawet na gatunki, tempo, branże i bardzo tanio i co ważne jednorazowo. Zaiks, StoArt, ZPAV i kto tam jeszcze może nam wtedy skoczyć tak gdzie mogą nas w dupę pocałować.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odtwarzacz muzyki do salonu ale BEZ RADIA 2017/03/21 10:47 #437276

  • Alfaro
  • Alfaro Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Kurcze, a już myślałem, że zamknę się od biedy w 1000 zł, a tu jeszcze jakiś wzmacniacz. A żeby kurcze te wszystkie pasożytnicze i antyspołeczne mafie z ZAIKSEM na czele szlag trafił raz na zawsze :-/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Alfaro.

Odtwarzacz muzyki do salonu ale BEZ RADIA 2017/03/21 11:56 #437280

No, wskazałeś odtwarzacz, jak to niby chciałeś połączyć z głośnikami, czym, którędy. Przecież wystarczy spojrzeć na tylną ściankę i już wiadomo, że to nie "wszystkomający" kombajn-zabawka na komunię. Stopień "nieznania się" powinien mieć jakieś granice.

Było by łatwiej gdybyś nie musiał mieć funkcji odtwarzania mp3 z płyt (nota bene dosyć przestarzała metoda grania) ale jest i na to rada. Kupujesz używany wzmacniacz i kolumny, podpinasz małego lapka (takiego z ekranem na 10" , jakiegoś Samsunga czy MSI) podpinasz się kabelkiem z gniazdka słuchawkowego do wzmacniacza i po zainstalowaniu jakiegoś tam odtwarzacza typu Foobar, Aimp czy nawet Winamp masz w pełni funkcjonalny zestaw do plumkania w tle. I nie trzeba mieć żadnych płyt bo pliki mp3 na dysku zajmują tyle co nic i można ich tam zmieścić tysiące.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odtwarzacz muzyki do salonu ale BEZ RADIA 2017/03/21 13:16 #437285

  • Alfaro
  • Alfaro Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Stopień nieznania się to pojęcie względne. Potrafię dla przykładu rozkręcić kompa na części pierwsze i złożyć go z powrotem. Każdy ekspert w danej dziedzinie, której akurat nie znasz może Ci napisać tak jak ty mi, że stopień nieznania powinien mieć swoje granice. Akuratnie od dziecka nie interesowała mnie muzyka i sprzęty muzyczne, a że muszę coś puszczać w salonie to dla klientek, nie dla mnie. Myślałem, że w podanym przeze mnie sprzęcie na tylnej ściance jest wyjście optycznego pod kolumny z takim wtykiem. Ale rozumiem, że owy wzmacniacz i tak potrzebny i nie ominę tego.
Co do laptopa z tysiącem MP3 to już widzę panie z ZAIKSU, które w asyście mundurowego rekwirującego protokolarnie laptop celem kilkumiesięcznego przeczesywania go pod kątem posiadania nielegalnych utworów. Pozostaje jeszcze kwestia legalności oprogramowania na takim lapku. Po tej ZAIKSOWEJ patologii jestem w stanie spodziewać się wszystkiego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Alfaro.

Re:RE: Odtwarzacz muzyki do salonu ale BEZ RADIA 2017/03/21 13:24 #437288

Alfaro napisał: Mam płyty relaksacyjne, które można legalnie odtwarzać w salonach kosmetycznych.


I to jest słuszna koncepcja :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odtwarzacz muzyki do salonu ale BEZ RADIA 2017/03/21 14:01 #437290

Wyjście optyczne do kolumn ? Proszę nie brnij dalej. Skoro jesteś "obczaskany" w kompach (też se mogę złożyć, rozłoży, podkręcić a nawet zepsuć jak się postaram i nie wiem czy mam jakiegoś kumpla który tego nie potrafi) to powinieneś kojarzyć pewne gniazda, standardy, rozumieć czym jest i do czego służy wtyk RCA (cinch), Toslink czy Jack i że żaden z nich nigdzie w żadnym urządzeniu (w kompie również) nie oferuje sygnału nadającego się dla kolumn bo to trochę nie ten poziom napięć, prądów, że o nośnikach sygnału nie wspomnę.

"Enyłej" - inna sposób, najtańszy - kupujesz discmana (z zasilaczem) co rozumie dialekt mp3, za grosze teraz można dostać, do tego coś z poniższych pozycji i temat załatwiony.
allegro.pl/marantz-pm-40-i6743167985.html#thumb/1
allegro.pl/harman-kardon-hk-6100-sprawdz...ica-i6684729233.html
allegro.pl/denon-pma-320a-kultowy-wzmacn...tan-i6750949706.html
allegro.pl/mission-denon-sc-m5k-angielsk...zja-i6755754253.html
allegro.pl/jamo-compact-700-designerskie...kup-i6750601777.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Odtwarzacz muzyki do salonu ale BEZ RADIA 2017/03/21 14:07 #437291

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odtwarzacz muzyki do salonu ale BEZ RADIA 2017/03/21 15:22 #437292

  • Alfaro
  • Alfaro Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Discmany też przerabiałem ale jakoś tak nędznie discmana wyłożyć w salonie jako główne źródło dźwięku.
Co do kolumn z wyjściem cyfrowym optycznym, które według ciebie nie istnieją to .......... chyba pochodzę z innego wymiaru niż Ty bo w moim istnieją, wpisz w google. No chyba, że łapiesz mnie na kwestie słownikowe wejście/wyjście? Spróbuj podłączyć niecyfrowe kolumny do takiego sony PS4. Owszem są wynalazki z podłączaniem przez pada ale to ruska metodologia.

kolego John 1.5 V - jestem wdzięczny za okazywaną pomoc, chociaż w twoich postach dopatruję się odrobinę za dużo uszczypliwości i przechwałek wobec kogoś kto nie posiada Twojej wiedzy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Alfaro.

Odtwarzacz muzyki do salonu ale BEZ RADIA 2017/03/22 15:58 #437327

To ja się staram, a Ty piszesz "odrobinę" ? ;)

Przyznaję, że rynek PRO ogarniam "nieco" słabiej, za dużo tego ale nie żebym nie znał kolumn co mają DAC i wzmacniacz w jednym pudełku, problem jednak w tym, że z racji "siedzenia" w temacie hi-fi znam raczej droższe zabawki (np. KEF X300A). Czemu od początku nie piszesz, że szukasz kolumn aktywnych ? Znacznie szybciej doszlibyśmy do tego, że powinny mieć wbudowany DAC i stosowne inne gniazdka.

Niestety nawet na rynku PRO odtwarzacze CD rozumiejące mp3 tańsze nie są. Wszystkie te Numarki, Pioneery czy Denony nie bardzo tracą na wartości. Kolumny aktywne z wszystkim na pokładzie też., więc nie odczytaj mi tego jako uszczypliwość ale ... dozbieraj.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odtwarzacz muzyki do salonu ale BEZ RADIA 2017/03/23 07:44 #437349

  • Alfaro
  • Alfaro Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
To nie jest tak, że ja szukam tylko kolumn aktywnych, ja szukam czegokolwiek w przedmiotowej sprawie, byle bez radia :-) Generalnie to nawet nie upierał bym się na tych MP3, bo więcej mam tradycyjnych płyt. Przepytałem już "specjalistów" na czatach większych sklepów i odniosłem wrażenie, że w ogóle nie rozumieją co do nich mówię, jakby słowa "bez radia" paraliżowały ich umysły.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Alfaro.

Odtwarzacz muzyki do salonu ale BEZ RADIA 2017/03/23 08:36 #437350

Aktywne są o tyle wygodne, że mamy nieco mniej kabli i skrzynek, mało tego, jak znajdziemy model z modułem BT to podpinamy tylko zasilanie i gotowe, można grać nawet z tabletu. Pooglądał bym głównie marki typu Behringer czy Edifier.
www.telix.pl/artykul/aktywne-glosniki-bl...i-s5btl-3,59895.html
edifier.com.pl/product-pol-22-Glosniki-b...difier-R1700-BT.html

A jeszcze odnośnie uszczypliwości - nie jestem w tym pierwszy ani szczególnie dobry, mistrzowie objawili się już dawno temu. Poniższy materiał powinien Ci uświadomić na co zawsze można liczyć na takich forach ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator