HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Re:panele akustyczne - ktos próbował tych konkretnych ? 2017/03/15 09:37 #437155

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804
Ok. W takim razie poszukam dyfuzorow i podlinkuje znaleziska.
Może coś mi podpowiecie bo jestem kompletnym lajkonikiem ;)

Teraz jak przebiegam sobie myślami to w dużej ilości sal odsluchowych, nagraniowych itp. na suficie raczej są płaszczyzny ułożone w "fale". Czasem proste płaszczyzny a czasem uformowane w wycinki jakby sinusoidy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty
Ostatnia edycja: przez Fafniak.

Re:panele akustyczne - ktos próbował tych konkretnych ? 2017/03/15 12:24 #437158

Ja mam takie pytanie: A po cholerę te panele?

Czy nagranie zrealizowano do odsłuchu w jakimś nienaturalnym "pomieszczeniu odsłuchowym", czy też jednak w przeciętnym pokoju? :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:panele akustyczne - ktos próbował tych konkretnych ? 2017/03/15 13:26 #437160

Ale jak masz pogłos czy tzw. echo trzepoczące to dywan załatwia sprawę tylko "nieco", ze ścianami czasem jest problem bo stoją np. mebelki ze swoimi płaszczyznami a szafka z nałożonym panelem wyglądała by jak "idź stąd". Poza tym panel na firmamencie można podświetlić i zrobić przy okazji ładny "ąturażż". Myślę, że kobiety w takim pokoju były by bardziej skłonne do tego co ja wiem a Ty się domyślasz ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:panele akustyczne - ktos próbował tych konkretnych ? 2017/03/15 14:43 #437164

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

John 1.5 V napisał: (...) mebelki ze swoimi płaszczyznami a szafka z nałożonym panelem wyglądała by jak "idź stąd")


A dlaczego te mebelki muszą mieć (zamknięte) płaszczyzny?
A otwarte półeczki z (zapominanym już retro wynalazkiem) książkami!?
Pamięta jeszcze kto ja fajnie dźwięk się zmieniał zawsze kiedy to jeszcze chadzaliśmy i wchodziliśmy do wnętrz biblioteki, czytelni?
Jak tam było przyjemnie dźwiękowo i przytulnie...pewnie, to i inna skala i w komnacie z muzyka nie można przesadzić i przetłumić ale jeden, dwa regały z książkami są moim zdaniem bardziej wartościowe już tylko jako same "rozpraszacze i wytłumiacze" (pomijając ich podstawową wartość).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Re:panele akustyczne - ktos próbował tych konkretnych ? 2017/03/15 16:01 #437166

John 1.5 V napisał: Ale jak masz pogłos czy tzw. echo trzepoczące to dywan załatwia sprawę tylko "nieco", ze ścianami czasem jest problem bo stoją np. mebelki ze swoimi płaszczyznami a szafka z nałożonym panelem wyglądała by jak "idź stąd". Poza tym panel na firmamencie można podświetlić i zrobić przy okazji ładny "ąturażż". Myślę, że kobiety w takim pokoju były by bardziej skłonne do tego co ja wiem a Ty się domyślasz

Dokładnie tak, a dywan ma bardzo mały współczynnik pochłaniania, ale w zasadzie lepiej jak jest niż, gdyby go nie miało być wcałe.
Takie panele, są o tyle fajne, że w ich przypadku jest duża szansa akceptacji żony :)
A z tym jak wiadomo jest różnie :)
Na szczęście ja nie mam z tym problemu, ale rozumiem, że nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić.
Na jednym z for jak wrzuciłem fotkę, to padały słowa: ...albo kawaler, albo żona tolerancyjna :D
Tutaj jest dość duży wybór różnych producentów, chociaż ceny nie zachęcają za to można zadowolić gusta niejednej żony.
www.acousticity.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem
Ostatnia edycja: przez sir.jax.

Re:RE: Re:panele akustyczne - ktos próbował tych konkretnych ? 2017/03/15 17:04 #437168

sir.jax napisał: Na jednym z for jak wrzuciłem fotkę, to padały słowa: ...albo kawaler, albo żona tolerancyjna :D


Nie daj się prosić, tu też wrzuć :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: Re:panele akustyczne - ktos próbował tych konkretnych ? 2017/03/15 17:17 #437169

Ale po co?
:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem

Re:RE: Re:RE: Re:panele akustyczne - ktos próbował tych konkretnych ? 2017/03/15 21:40 #437175

sir.jax napisał: Ale po co?
:)

Żebyś później nie narzekał, że ktoś jakieś stare zdjęcia wrzuca ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Rob Roy.

Re:RE: Re:RE: Re:panele akustyczne - ktos próbował tych konkretnych ? 2017/03/15 22:50 #437176

Skąd to wytrzasnąłeś?
Z Google Picasa chyba, stare i nieprawda.
:P
Dobra chceta, to mota. Sorry, ale mam tylko z komórki, stan na dzisiaj z ProAcami.
Teraz pasi?
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem
Ostatnia edycja: przez sir.jax.

Re:panele akustyczne - ktos próbował tych konkretnych ? 2017/03/16 12:54 #437180

W sumie, to nie wiem co pierwsze odbicia miałyby u mnie robić na suficie - że o ścianach bocznych nie wspomnę :)

A wszelkie gąbki jednak tną po wysokich tonach :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

panele akustyczne - ktos próbował tych konkretnych ? 2017/06/30 10:16 #438470

Bardzo wszyscy chwalą te panele akustyczne paneleakustyczne.edu.pl/aranzacja-studia...-to-mozliwe/jvi_vngv . Chyba rzeczywiście zainwestuje chociaż koszt jest dość wysoki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

panele akustyczne - ktos próbował tych konkretnych ? 2017/06/30 23:00 #438475

A w co konkretnie zainwestujesz,bo tam nie ma żadnej oferty? W "Tańszą alternatywą są wytłaczanki do jajek, chętnie stosowane przy amatorskim wytłumianiu wnętrz. Sprawdzają się one zaskakująco dobrze w tej roli", które nie dają nic poza leciutkim rozproszeniem wysokich tonów?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Granit poprawia kontrolę basu i szeroko rozumiane aspekty dynamiczne. Dźwięk robi się taki wyczynowy."

panele akustyczne - ktos próbował tych konkretnych ? 2017/09/28 09:24 #439446

Witam, czy ktoś miał może do czynienia z tymi panelami akustycznymi bluetone.pl/wavefuser ? Czy będą się nadawać do adaptacji małego salonu ? Czy ich cena jest proporcjonalna do tego co można za ich pomocą osiągnąć ? Proszę o odpowiedź bo jest laikiem w tym temacie, a chciałbym poprawić trochę dźwięk w pokoju.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

panele akustyczne - ktos próbował tych konkretnych ? 2017/09/28 11:24 #439454

Ja znów slyszałem o panelach PS Classic, ale sam nie próbowałem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

panele akustyczne - ktos próbował tych konkretnych ? 2017/09/29 10:33 #439466

Żeby rozważać montaż paneli trzeba najpierw wiedzieć z jakiego rodzaju nieprawidłowościami akustycznymi chcemy powalczyć : pogłos, echo trzepoczące, rezonanse własne pokoju, eliminacja tzw. pierwszych odbić ? Ponakładać paneli na pałę to tu to tam to nie jest żadna metoda więc najpierw proponuję zaopatrzyć się w gruby duży dywan na podłogę a potem zagospodarować ściany np. półkami z książkami, wywalić stół/ławę ze środka pokoju, a na okno prawdziwe zasłony, a potem, jak się wykona jakikolwiek pomiar rezonansów pokoju, można myśleć o panelach za kolumnami i na bocznych ścianach, tylko może nie w formie piramidek które prawie nic nie robią.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator