HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

panele akustyczne - ktos próbował tych konkretnych ? 2017/03/13 19:34 #437127

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804
Spodobały mi się wzorniczo co jestbyć moze śmieszne ale i cenowo wypadają interesująco
Ktoś coś ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

panele akustyczne - ktos próbował tych konkretnych ? 2017/03/13 21:17 #437128

Pszam, jakiś link, zdjęcie czy pytasz "niewiadomooco"?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

panele akustyczne - ktos próbował tych konkretnych ? 2017/03/13 21:44 #437129

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804
kurde... link sie nie wkleił - przepraszam

allegro.pl/panele-akustyczne-hybrydowe-5...ory-i5958624990.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty
Ostatnia edycja: przez Fafniak.

Re:panele akustyczne - ktos próbował tych konkretnych ? 2017/03/13 23:26 #437130

Zamówiłem, kupiłem u nich trzy panele. Dlaczego jest być może śmieszne, że spodobały ci się wzorniczo?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:panele akustyczne - ktos próbował tych konkretnych ? 2017/03/13 23:29 #437131

Właśnie zauważyłem. Czy ja podziękowałem za Twojego pierwszego posta? Tapatalk kocha HFiM!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:panele akustyczne - ktos próbował tych konkretnych ? 2017/03/14 07:45 #437132

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804

emboy napisał: Zamówiłem, kupiłem u nich trzy panele. Dlaczego jest być może śmieszne, że spodobały ci się wzorniczo?
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No bo wydaje mi sie że dla hardkorów ;) ważne jest by działało a nie jak wyglada.
Ja cały czas obmyślam sobie ew. adaptację sufitu.
A to wygląd ma według mnie dość interesujący. Gdyby udało mi sie jeszcze wsadzić tam taśmy ledowe.....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

Re:panele akustyczne - ktos próbował tych konkretnych ? 2017/03/14 09:01 #437133

No popatrz, a niedawno taki jeden napisał na forum, że akustykę to my po macoszemu "iwoglebida". Ech , jak ciężko wyszukać pradawne wątki.

Sufit powiadasz, a musisz czy tylko chcesz bo pusty, biały i nieciekawy ?

Z taśmami to mam tylko taki pomysł aby panel zamontować lekko odstający od ściany (kilka mm) na jakiejś mniejszej wymiarami podkładce (korek albo coś z tych pianek kładzionych pod panele podłogowe), LEDy ułożyć w powstałej szczelinie tylko z zasilaniem kłopot bo wypadało by schować wszystko pod tynk. Zwisające druty wyglądają ... :S

Podobnie pisałem chyba kiedyś o suficie i panelach Nyquist-y, a jeśli tylko mi się wydaje, że pisałem to na ich stronie była fotka jak to finalnie wygląda z tym, że oni zrobili to "na bogato" a w sumie wystarczy przecież kilka paneli w newralgicznych miejscach które znajdziesz z lustereczkiem bo ono prawdę Ci powie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:panele akustyczne - ktos próbował tych konkretnych ? 2017/03/14 19:18 #437138

Fafniak napisał:

emboy napisał: Zamówiłem, kupiłem u nich trzy panele. Dlaczego jest być może śmieszne, że spodobały ci się wzorniczo?
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No bo wydaje mi sie że dla hardkorów ;) ważne jest by działało a nie jak wyglada.
Ja cały czas obmyślam sobie ew. adaptację sufitu.
A to wygląd ma według mnie dość interesujący. Gdyby udało mi sie jeszcze wsadzić tam taśmy ledowe.....

Nie jestem "hardkorem", ale kiedyś również rozważałem możliwość upstrzenia sufitu jakimiś adaptacjami. Cale szczęście, te czasy minęły bezpowrotnie. Teraz nie wyobrażam sobie przebywania z ulubioną muzyką w miejscu, które mi się po prostu nie podoba.
Do rzeczy -> panele, które zamówiłem (pierwotnie dwa) zostały wykonane starannie. Materiał obiciowy gęsty, dobrej jakości. A ponieważ stroiłem komnatę (Iro, pozdrawiam;) ) własnym uchem, zamówiłem jeszcze jeden.

PS. taśm ledowych nie słuchałem :S

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez emboy.

Re:panele akustyczne - ktos próbował tych konkretnych ? 2017/03/14 20:23 #437140

Fafniak napisał: Ja cały czas obmyślam sobie ew. adaptację sufitu.
A to wygląd ma według mnie dość interesujący. Gdyby udało mi sie jeszcze wsadzić tam taśmy ledowe.....

Teoretycznie panele, to bardziej absorbery jak rozpraszacze, sufit to raczej nie ich miejsce.
Na sufit dyfuzory Nyquista ma takie pod nazwą Manhattan, ale fajną alternatywą i chyba z lepszą akceptacją żony to Omnibounce, coprawda nie działają w takim zakresie jak Manhattan, ale nie jest źle i nie psują wyglądu.
Mam tego 9 szt paneli, a panele te składają się z 4ch elementów/pasków, które połączone tworzą kwadrat 580x580mm.
Niestety te 9 paneli to koszt 1750zł
OMNIBOUNCE to te na środkowym zdjęciu.
nyquista.pl/#produkty

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem
Ostatnia edycja: przez sir.jax.

Re:panele akustyczne - ktos próbował tych konkretnych ? 2017/03/14 20:31 #437141

John 1.5 V napisał: w sumie wystarczy przecież kilka paneli w newralgicznych miejscach które znajdziesz z lustereczkiem bo ono prawdę Ci powie.

W sumie to z sufitem jest z deka inaczej(chociaż lustereczko też ujdzie) i panele takie powinny być pomiędzy linią kolumn, a słuchaczem- powiadają, że w połowie drogi. Nyquista poleca od linii kolumn w stronę słuchacza, tak by przed nim się kończyły zresztą w ich galerii projekty jakie wykonują potwierdzają tą tezę.
Mam rysunki jak chciałem zrobić, a jak zaproponował akustyk z Nyquisty, jakby co mogę wkleić ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem
Ostatnia edycja: przez sir.jax.

Re:panele akustyczne - ktos próbował tych konkretnych ? 2017/03/14 21:14 #437145

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804
Manhattan to pierwotny pomysł ale cena zniechęca jak jasna cholera. Za taką kasę mozna od groma fajnych płyt kupić albo dobrego wina ;)
Na suficie chciałem zrobić taką wyspę dookoła "żyrandola" ciemno brazowego który mam. Wyspa byłaby dłuższa po osi kolumny-słuchacz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

Re:panele akustyczne - ktos próbował tych konkretnych ? 2017/03/14 21:46 #437146

Wyspa powinna być pomiędzy linią kolumn, a słuchaczem i prawie zawsze wypada to tak, że nie jest ona symetrycznie ulokowana na środku sufitu.
Te panele drewniano piankowe, mogą się sprawdzić w miejscach 1ch odbić na tak zwane lusterko o którym pisał Johny, chociaż to trzeba też obczaić, żeby nie było zbytniego wygaszenia góry i reszty pasma, wtedy pomieszczenie jest przetłumione i muzyka traci życie.
Takich paneli trza min 4szt, sprawdzają się też na ścianie za kolumnami, cholera wie jak by to wyszło na suficie, ja na sufit dałbym rozpraszać że, a nie absorbery.
Jeszcze jedno, na rabat z Nyquisty nie ma co liczyć nawet przy takich 9 panelach wycenie 1750zł dla nich to nie jest projekt, który im się opłaca.
Jak rozmawiałem, to zajmują się projektami od 30tys i więcej, wtedy można negocjować, wtedy jesteś dla nich klientem, przy tak małym zamówieniu to wiesz co możesz.... możesz prosić o zwolnienie z kosztu przesyłki nic ponad to, mnie tyle się udało ugrać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem
Ostatnia edycja: przez sir.jax.

Re:panele akustyczne - ktos próbował tych konkretnych ? 2017/03/14 21:57 #437147

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804
Rozmawiałem z nimi ale to gatunek HARD SF

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

Re:panele akustyczne - ktos próbował tych konkretnych ? 2017/03/14 23:01 #437150

Fafniak napisał: Rozmawiałem z nimi ale to gatunek HARD SF

:cheer:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem

Re:panele akustyczne - ktos próbował tych konkretnych ? 2017/03/15 09:20 #437154

Też mi się wydaje, że absorberów na suficie być nie powinno tylko łagodne rozpraszacze, jakieś fale, kaskady, może małe półwalce.
Brzmienie straci "oddech" chyba, że masz kolumny, które są ponadprzeciętne w temacie kreacji przestrzeni i mają bardzo szeroką dyspersję w pionie ale to raczej rzadki przypadek. Tłumienie sufitu sprawdza się chyba tylko w studiu nagraniowym.

Skoro Nyquista taka droga to może warto się rozejrzeć za kimś innym. Jak wpisać w wyszukiwarkę "dyfuzory akustyczne" wyskakuje od cholery firm z takim szpejami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator