HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Wybór amplituner 2017/03/06 22:30 #437004

Witam potrzebuje kupic amplituner do tv niestety nie mam w nim wejścia optycznego tylko 5 wtyków componemt cmp + jedno spdif chincz, posiadam głośniki 2.1 2 wtyki na zabki + subofer z wejściem lfe. Prosiłbym o pomoc w doborze sprzętu.


Cena około 300-500 moze byc używany.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pozun.

Wybór amplituner 2017/03/21 10:52 #437277

Po kolei. Napisz typ telewizora, zajrzyj do instrukcji i poszukaj wyjść (out). Nie musisz mieć optyka by wyjść z dźwiękiem. Amplituner i za taką kwotę będzie słabo. Idź w używane wzmacniacze stereo. Na stereo też można słuchać TV i jest bardzo dobrze.
Sam wzmacniacz to trochę mało by uzyskać dobrej jakości dźwięk z TV. Przydałby się dac - przetwornik cyfrowo-analogowy. Jednak ze względu na bardzo skromny budżet, ten element bym pominął, dokupisz jak uzbierasz trochę więcej. Napisz jakie masz kolumny głośnikowe - podaj firmę i model.

Jaki duży jest pokój - od tego zależy jakie kolumny głośnikowe będą dobre. Przydałby się rysunek pokoju.
Jaki jest stosunek muzyki do filmu - podaj w procentach.
Co ma być źródłem dźwięku (z czego będziesz "puszczał" muzykę) - komputer, płyty CD, radio itd

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wybór amplituner 2017/03/21 12:06 #437281

allegro.pl/harman-kardon-avr-2550-amplit...dts-i6752642391.html

Ponieważ ten model ma swój DAC to sygnał z TV do Amplitunera podepnij przez SPDIF, czyli jednym kabelkiem RCA-RCA. Wyjście na suba masz, na resztę kolumn też. Brzmieniowo, technicznie i funkcjonalnie nie powinno Ci niczego braknąć, choć biorąc pod uwagę TV jako źródło będzie i tak na wyrost.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wybór amplituner 2017/03/21 19:01 #437301

Powiedz mi Johny do stereo i muzyki bym tego nie widział, ale to jakiś wybitny model Harmana skoro polecasz.
No i jeszcze tani. Czyli same plusy. :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wybór amplituner 2017/03/21 19:38 #437304

Prawdę mówiąc jakoś tak nawinął mi się pod kursor ;)
Ale na serio, nic mu nie brakuje i ma wszystko czego trzeba, zbudowany też nie jest jakoś oszczędnościowo i chyba jest dosyć atrakcyjny wizualnie, "soł, łajnot ?"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wybór amplituner 2017/03/21 20:02 #437306

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

John 1.5 V napisał: Prawdę mówiąc jakoś tak nawinął mi się pod kursor ;)
Ale na serio, nic mu nie brakuje i ma wszystko czego trzeba, zbudowany też nie jest jakoś oszczędnościowo i chyba jest dosyć atrakcyjny wizualnie, "soł, łajnot ?"

ŁOŁ a jaki smarciak ci on!
Jakbyś nie wiedział czego słuchasz akuratnie, to on napisze na wyświetlaczu swym (jak na tym zdjęciu z aukcji) -
"PNIOSENEK słuchaczu słuchasz właśnie! :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator