HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Rotel serii 98x - co wniesie? 2017/03/05 12:49 #436948

Witam.
posiadam Rotel Ra-97x, co wniesie zmiana na wyższy model - brzmieniowo, oprócz mocy. W obecnym modelu jest jej tyle, że nie jestem w stanie wykorzystać. Ra-98x ma jej jeszcze więcej. Czy ktoś miał możliwość porównania tych dwóch wzmacniaczy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rotel serii 98x - co wniesie? 2017/03/24 22:31 #437397

Kwestia percepcji, upodobań i zestawienia sprzętu.
Wg mnie, jeśli modele 98x wyskalujemy 10/10 to modele 97x to max 6,5 (może 7). To większy rozmach, większa precyzja, większa dynamika, itd

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Rotel serii 98x - co wniesie? 2017/03/25 11:38 #437405

Czyli ogólnie polecasz?
Co do samego wzmacniacza, to zaczyna "padać" mianowicie góra stała się przygaszona, bardziej sucha, żele brzmią tak jakoś bez dźwięcznie i sztucznie. Średnica jeszcze w porządku, a basy jeszcze nie dudnią, ale stały się bardziej wyraziste.

Ogólnie rzecz biorąc nie widzę większego sensu na przesiadkę na wyższy model (na pewno nie w tej chwili, może za jakiś czas), bo podobne objawy mogę wystąpić z racji na wiek. Natomiast koszty naprawy będą zdecydowanie wyższe.

Tak, więc wzmacniacz oddaję do serwisu za około 2 miesiące (wymiana kondensatorów i innych elementów). Mógłbym jeszcze ewentualnie sprzedać 971, dołożyć i kupić młodszą 06-tkę, ale czy to ma sens? To też będzie "używka" i nie wiadomo ile pogra.

Bardzo dziękuję Ci za takie porównanie.
Jeżeli ktoś jeszcze chciałby coś dodać od siebie to bardzo proszę.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator