HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Opinia nt zestawu do 3500 zl 2017/02/12 12:53 #436677

Chcialbym kupic sprzet do sluchania muzyki w dobrej jakosci.

Parametry pokoju: 5x5m, wys. 2.5m.
Na jednej scianie komplet mebli, na przeciwnej kanapa na ktorej bede siedzial i sluchal icon_smile.gif.
Do tego dosc grube zaslony na prostopadlej scianie. Podloga drewniana.

Rodzaje muzyki: rock, klasyczna, ballady (jakies pianinko + dobry wokal).

Mam na oku:
Amplituner Yamaha N602- zalezy mi na dobrym wsparciu USB, MP3, FLAC, wifi i radio FM. Testowalem tez miniwieze MCR 670 - dzwiek uznalem za podobny ale jednak ciut gorszy( podejzewam ze to glownie kwestia glosnikow). w przyszlosci pewnie uzupelnei zestaw o CD

Problem mam z doborem glosnikow. Na uzywane jeszcze nie patrzylem, troche sie nie czuje kompetentny w ocenie takowych (i ich zywotnosci na kilka lat).

Ten amplituner mialem okazje posluchac z Elac debut b5 i powiem szczerze ze bardzo mi sie podobalo.

Koledzy polecali mi monitory, w tym yamahe HS 5. Czytalem tez troche pozytywnych opinii o tanszych M-Audio BX5 D2.

Na 2 glosniki lub monitory nie chcialbym wydac wiecej niz 1000-1300 zl lacznie

Bardzo prosze o porade:
- czy ten amplituner to dobry pomysl w kategorii do 2500 przy taki ch wymaganiach funkcjonalnych.
- czy w mojej sytuacji (nie jestem audiofilem, ale lubie dobry dzwiek icon_smile.gif ) lepiej pojsc w strone glosnikow czy monitorow, i na jakich modelach sie skupic zeby pojezdzic ich posluchac) ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Opinia nt zestawu do 3500 zl 2017/02/13 13:01 #436693

Alternatywą dla Tej Yamahy jest Onkyo TX-8150 - funkcjonalnie podobne ma dodatkowo tuner DAB+. Do tego Onkyo jest tańsze więc więcej zostanie Ci na kolumny. Posłuchaj STX Electrino. Polecam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Opinia nt zestawu do 3500 zl 2017/03/06 14:58 #436981

Nie słuchałem tego ampli, ale wyposażenie robi duże wrażenie. Ja, żeby osiągnąć podobne parametry, dokupiłem zewnętrzny moduł wifi QED + bluetooth Philipsa. Mogę teraz odtwarzać praktycznie wszystko i to przez tradycyjny wzmacniacz. Dlatego na twoim poziomie osłuchania ta Yamaha może być całkiem ok. Co do głośników - 25m2 to już niemałe pomieszczenie, zastanów się czy monitory dadzą radę. Ja mam w sypialni Elac 103, stare ale jare. W zasadzie wyglądają jak nowe. Grają świetnie, wg mnie lepiej niż np. B&W 601. Tyle, że moja sypialnia to raptem 14m2 i trochę gratów. Polecałbym ci jednak podłogówki. W tej cenie jesteś skazany na sprzęt używany, ale na szczęście na rynku jest sporo fajnych zestawów. Możesz próbować wyhaczyć np. Dali 450, JBL XTi80, kilka modeli Heco. Jeśli się uprzesz przy monitorach, to celuj raczej w średnią półkę z drugiej ręki. Za 1200 można już wyrwać Ushery 520, albo i Bowersy 602. Pamiętaj, że na nowych kolumnach mocno stracisz przy odsprzedaży, a w którymś momencie pewnie zacznie ci czegoś brakować w dźwięku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator