HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Zabawa dźwiękiem i kablami :-D 2017/02/13 20:56 #436701

John 1.5 V napisał: Wykorzystaj te co są albo daj cokolwiek byle miało te 2,5mm2 i było z miedzi bo w handlu (markety) można często spotkać druty miedziowane które faktycznie są z "amelinium". Z zewnątrz nie rozpoznasz dopóki nie skrobniesz nożykiem i wtedy pokazuje się biały metal. To najczęściej te poniżej 5 zł/m.

Ten 2,5 co mam to cabletech to jest CCA - jak się zagłębiłem w temat aluminium poktyte miedzią - czyli KUPA!
Dobry strzał! John dzięki.
Moje typy kabli
1. sklep.rms.pl/bridge-bprc-225-bprc225-prz...-glosnikowy-2x2-5mm2
2. allegro.pl/kable-przewody-glosnikowe-673...ele-1-1-1018&order=d
3. sklep.rms.pl/klotz-ly-225-ly225t-przewod-glosnikowy-2x-2-5mm2
4. allegro.pl/supra-classic-2-5-kabel-glosn...mm2-i5024851976.html
5. s4home.pl/produkt/qed-c-79100w-white/
6. allegro.pl/przewod-qed-reference-silver-...-88-i6601843265.html
7. s4home.pl/produkt/qed-qe1300-xtc-100/
Co na początek- polecacie do testów? Poważnie zastanawiam się między 1,2,3,5. Pozostałe chyba też godne uwagi?
Terminale głosnikowe bananowe już do mnie "jadą"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez 1Ender.

Zabawa dźwiękiem i kablami :-D 2017/02/14 08:55 #436703

Znaczącej różnicy pomiędzy tymi kablami nie ma, poza ceną i pochodzeniem (jeśli to dla kogoś ma znaczenie to Melodiki są produkowane w Polsce, Supry w Szwecji, reszta zapewne w Chinach lub Korei) Supry są cynowane co z pewnością wydłuża ich żywotność ale i wyraźnie zwiększa cenę. Ja bym wziął Melodiki, dobry produkt, uczciwa cena i można się poczuć patriotą ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zabawa dźwiękiem i kablami :-D 2017/02/14 13:17 #436707

Kupiłem zwykły kabel głośnikowy KLOTZ Twinax LY225 2x2,5mm OFC w cenie 10 zł za mb + koszt wysyłki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez 1Ender.

Zabawa dźwiękiem i kablami :-D 2017/02/16 14:19 #436752

Ale jaja!! Czekam na nowy kabelek KLOTZ Twinax LY225 2x2,5mm OFC, a tu tymczasem dźwięk stał się jeszcze bardziej przestrzenny, bardziej poukładany, bas dostał kopa! Obecny kabel to Melodika MDC2150G 2x 1,5mm2 - czyżby dopiero po 2 miesiącach grania się wygrzał? To ci heca!! Ale nic to, od przybytku głowa nie boli :-D. Myślałem, że proces wygrzewania to kilka godzin, a nie miesięcy. Zresztą nigdzie na forach nie znalazłem informacji o tak długim okresie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Zabawa dźwiękiem i kablami :-D 2017/02/16 14:34 #436754

Kabelek ci się wygrzał? No popatrz, popatrz... a może po prostu jesteś wypoczęty.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Zabawa dźwiękiem i kablami :-D 2017/02/16 14:54 #436756

Wygrzał nie wygrzał - nie mam pojęcia :-D. Nie wiem o co chodzi :D, ale jest duuuużo lepiej!! A jeżeli o sugestie - "wypoczęty" - to zupełnie nie ma pokrycia! Wyjątkowo fatalnie się dzisiaj czuję! Rob Roj jak zawsze ..... - może tak mniej sarkazmu na przyszłość, a więcej uśmiechu? Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zabawa dźwiękiem i kablami :-D 2017/02/16 15:08 #436757

1Ender napisał: Ale jaja!! Czekam na nowy kabelek KLOTZ Twinax LY225 2x2,5mm OFC, a tu tymczasem dźwięk stał się jeszcze bardziej przestrzenny, bardziej poukładany, bas dostał kopa! Obecny kabel to Melodika MDC2150G 2x 1,5mm2 - czyżby dopiero po 2 miesiącach grania się wygrzał? To ci heca!! Ale nic to, od przybytku głowa nie boli :-D. Myślałem, że proces wygrzewania to kilka godzin, a nie miesięcy. Zresztą nigdzie na forach nie znalazłem informacji o tak długim okresie.


Gratuluje wstąpienia na ścieżkę audiofilizmu wyczynowego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: Re:Zabawa dźwiękiem i kablami :-D 2017/02/16 15:12 #436758

1Ender napisał: Rob Roj jak zawsze ..... - może tak mniej sarkazmu na przyszłość, a więcej uśmiechu?


Ze szczerą dedykacją :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zabawa dźwiękiem i kablami :-D 2017/02/16 17:59 #436760

John 1.5 V napisał: Gratuluje wstąpienia na ścieżkę audiofilizmu wyczynowego.


Dziękuję John, Dziękuję Roy - Nawzajem!! :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez 1Ender.

Zabawa dźwiękiem i kablami :-D 2017/02/16 21:00 #436764

1Ender napisał: Dziękuję John, ...

Nie ma za co tylko nie pisz już o wygrzewaniu kabli, a jeśli już to proszę wyjaśnić co to znaczy, że "są wygrzane", co fizycznie się w nich zmienia i w jakiej skali oraz jakie muszą być spełnione ku temu warunki aby taki proces zachodził. Oczywiście z braku własnych badań tego zagadnienia proszę się podeprzeć wiarygodnymi źródłami - np. linki do opracowań udostępnianych na stronach stosownych instytutów, uczelni, laboratoriów. I nie powołuj się na to zagadnienie w odniesieniu do kolumn czy wzmacniaczy bo tam ma to zupełnie inne znaczenie, przyczyny, potrzebny czas i sens.

A tak na koniec już - metal im cieplejszy tym gorzej przewodzi dlatego kumaci ludzie wynaleźli nadprzewodniki jednak dla audiofila wyczynowca nadprzewodnik jest bezwartościowy bo ... nie da się go wygrzać.

Źródła:
th.if.uj.edu.pl/~abram/download/kolkof/E3.pdf - strona 4 (129 w opracowaniu) akapit pod rys.3.1.2.
www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&s...Vrk_KYZNAy_gih4z7BOg

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zabawa dźwiękiem i kablami :-D 2017/02/16 21:31 #436766

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

John 1.5 V napisał: (...) dla audiofila wyczynowca nadprzewodnik jest bezwartościowy bo ... nie da się go wygrzać.



:woohoo: :woohoo: :woohoo: :) :) :) :evil: :evil: :evil:

Złota myśl miesiąca (a może i roku) :whistle:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Re:RE: Zabawa dźwiękiem i kablami :-D 2017/02/16 22:39 #436768

1Ender napisał: Dziękuję Roy - Nawzajem!! :P


Ja tam lubię miedź ;)



Smacznego :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: Zabawa dźwiękiem i kablami :-D 2017/02/17 11:41 #436775

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
A ja tam lubię mieć. ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Re:Zabawa dźwiękiem i kablami :-D 2017/02/17 13:53 #436777

Kto nie z Mieciem, tego zmieciem ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator