HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Wymiana wzmacniacza 2017/02/07 20:44 #436640

Witam! Posiadam kolumny Diora Polaris 200 (wiem, że nie mają one dobrej opinii, jednak ja nie chcę ich zmieniać) i grają one z moim starym wzmacniaczem Pioneer A-447. Nie jest źle, jednak chciałbym aby grały pod czymś mocniejszym bo on do nich jest moim zdaniem za słaby . Chciałbym coś, co da pokazać tym kolumną co potrafią i zaskoczy mnie basem, ponieważ bardzo lubioę go poczuć. Co polecacie? Kwota około 400 zł
Słucham wszystkiego po trochę
Pokój 17m2 (Wiem, że za mały do tych kolumn ale nie długo będzie większy)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wymiana wzmacniacza 2017/02/07 21:58 #436643

Często brak basu nie jest spowodowany złym doborem wzmacniacza tylko akustyką. Spróbuj najpierw dostosować miejsce odsłuchowe by prawidłowo ustawić kolumny.
Przeczytaj artykuł o akustyce - jak prawidłowo ustawić kolumny.
www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php
Dalej zastanowiłbym się nad pewnym eksperymentem, wzmacniacz pod pachę i na odsłuchy innych kolumn, może się okazać, że wzmacniacz jest ok.
To też może być pomocne - przeczytaj - trochę o wzmacniaczach i kolumnach.
forum.pclab.pl/topic/841817-Zestawienie-...tyk%C4%85-brzmienia/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez 1Ender.

Wymiana wzmacniacza 2017/02/07 22:20 #436644

Dziękuję Ci bardzo, zastosuje się do tych porad, jednak wzmacniacz tak czy inaczej chciałbym wymienić, ze względu na jego stan wizualny no i tak jak pisałem, chciałbym coś lepszego. możesz coś polecić?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wymiana wzmacniacza 2017/02/07 22:45 #436645

Wzmacniacz i kolumny dobiera się pod względem gustów muzycznych. Nie każdy wzmacniacz i nie każde kolumny razem zagrają dobrze. To dość trudna sprawa. Polecane zestawienia kolumn i wzmacniaczy to np. ziemne do ciepłego, czyli zimno grający wzmacniacz z "ciepłymi" kolumnami lub odwrotnie. Da to neutralność dźwięku, aczkolwiek różne są upodobanie muzyczne. Zależy co chcesz uzyskać, możliwości są nieograniczone, jedyne co nas ogranicza to budżet.

Staram się nie polecać konkretnych wzmacniaczy i kolumn, najlepiej wziąć wszystko na swoje "ucho".
Jak lubisz mocne uderzenie to np. Rotel, Yamaha, ale też nie wszystkie modele.
Cieplejsze to np. jakiś wzmacniacz lampowy.
Z innych to np. Marantz, Denon. O konkrety pytaj innych forumowiczów.

Wszystko ma wpływ na końcowy efekt brzmieniowy. Odtwarzacz CD, wzmacniacz, kolumny, kable, a najbardziej akustyka. Czasem wystarczy przestawić kolumny, przesunąć kanapę na której słuchasz, a zdziwisz się, że masz więcej basu, lepszą średnicę itd.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wymiana wzmacniacza 2017/02/07 22:56 #436646

Aha - nie kupuj nic w ciemno. Rozejrzyj się może za jakimiś sklepami z używaną elektroniką. Dogadaj się z właścicielem, spisz umowę na wypożyczenie sprzętu za kaucją celem odsłuchu z możliwością zwrotu jak nie będzie pasować. Nie bierz nic na "gębę". Nie każdy się na to godzi, trzeba próbować.
Zapoznaj się z rankingiem audio - są tu kolumny, wzmacniacze, cd i wiele innych "gratów" - może znajdziesz jakiś punkt odniesienia.
www.hi-fi.com.pl/pliki/systemowe/ranking.pdf
podanymi cenami się nie przejmuj, są nie aktualne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez 1Ender.

Wymiana wzmacniacza 2017/02/07 23:41 #436647

Dziękuję Ci bardzo!
Zapoznałem się z tym co mi wysłałeś i znalazłem dwa dosyć ciekawe wzmacniacze. Yamaha AX-392 oraz mocniejszy i o klasę wyższy AX-592. Co o nich sądzisz? Oczywiście mówimy o połączeniu ich z Polarisami 200

Niestety nie mam jak wypożyczyć sprzęt, ponieważ najbliższy taki sklep mam ponad 100 km od siebie ;/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wymiana wzmacniacza 2017/02/08 09:28 #436648

A gdzie mieszkasz - województwo i miejscowość?
Czytając opinie o kolumnach Polaris, które masz to dużo osób narzeka na słaby bas. To najsłabsze ogniwo tego zestawu. Nie rozumiem dlaczego tak upierasz się przy tych kolumnach. Sprzedaj i kup inne. Ja zacząłbym od wymiany kolumn. Dobrze grające kolumny można już kupić od 500-1000 zł w górę. Inni forumowicze doradzą Ci w tej kwestii, jakie kolumny można kupić, a których unikać. Przede wszystkim - jeżeli możesz - to zwiększ budżet z 400zł o jakieś 200 - 250zł, to będzie już trochę łatwiej coś wybrać. Jeżeli nie poczekaj, aż dozbierasz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez 1Ender.

Wymiana wzmacniacza 2017/02/08 13:08 #436649

Lubawka woj. Dolnośląskie
Niestety, dalej będę się póki co upierał do tych kolumn. Chodzi mi tylko o dobór wzmacniacz bo mój jest trochę za słaby. Czy ta Yamaha AX-592 zagra dobrze z nimi? dostaną tego kopa basu?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wymiana wzmacniacza 2017/02/09 10:24 #436653

Jeśli kolumny maja swoje ograniczenia (a te mają) i jakaś tam swoja manierę grania to choćbyś podpiął Spectrala to i tak będzie kupa, może nieco "lepszej jakości" ale nadal kupa. Yamaha się sprawi o tyle, że to niby taki sobie wzmacniacz z niskiej półki ale jednak na tyle przyzwoity i bez istotnych wad, że powinieneś być zadowolony. Jeśli nie teraz to przynajmniej oswój się z myślą wymiany kolumn, za jakiś czas.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wymiana wzmacniacza 2017/02/09 16:05 #436656

To jak już wymieniać te kolumny to na jakie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wymiana wzmacniacza 2017/02/09 17:35 #436657

Np. takie
www.olx.pl/oferta/koda-av-707-f-kolumny-...8C1o.html#05bf9dd7aa
Bardzo ładnie grają, świetny bas, polecane na forach audio - miałem okazję słuchać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator