HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Pierwsze Stereo 2017/01/24 10:50 #436428

  • nereus456
  • nereus456 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Witam student chciałby wyposażyć się w swoje pierwsze stereo. Dlatego prosi was o pomoc w wyborze.

Moja karta dźwiękowa to SMLS M2 a budżet jakieś 650 zł. Czy w tych pieniądzach będzie rozsądniej kupić Edifinder R2600 albo Microlaby Solo 7c czy może jakiś wzmacniacz i do tego kolumny. Nadmienię że posiadam kolumny po spadku Sanyo SX-350 ale chyba są chyba trochę za słabe.

Znajomy polecił mi w tych pieniądzach wzmacniacz Unitrą ws-303 i do tego kolumny Tonsil Alton 80 albo Eltax Liberty 5+ . Dodam że mieszkam w 30m2 kawalerce z wysokimi sufitami. Bardzo dziękuję za czas i pomoc.


P.S.
Najczęściej słuchany przeze mnie rodzaj muzyki to future/hard bass.

Dźwięk zdecydowanie ciemny, łagodny, miękki, ocieplony, soczysty.

P.S. II
Warszawa

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pierwsze Stereo 2017/01/24 11:41 #436431

WS303 wraz z Altonami i wszelkim klonami tych konstrukcji omijaj szerokim łukiem. Miałem swego czasu WSH205, ponoć kultowy wzmacniacz, szkoda tylko, że nie miał basu. Altony, Altusy i inne wszelkiej maści inne Mildtony również go nie mają. Reszta aspektów brzmienia jest na przeciętno-słabym poziomie więc ... po co ?

7C nie jest głupim pomysłem kiedy masz kompa i mało kasy, gorzej że masz też 30 m2 i tu nawet 9C może być niewystarczające ale skoro masz 6,5 stówki to ... no nie masz wielkiego wyboru. 7C.

Eltaxy 5+ fajne (miałem), tylko, że jak kupisz to nie starczy na żaden wzmacniacz, a przy nich wypada mieć coś mocniejszego bo skuteczność mają niezbyt wysoką.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pierwsze Stereo 2017/01/24 13:31 #436433

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

John 1.5 V napisał: WS303 wraz z Altonami i wszelkim klonami tych konstrukcji omijaj szerokim łukiem. Miałem swego czasu WSH205 (...)


No i nie zgadzam się. WS303 i mocniejszy 503 to dużo lepsze wzmacniacze od WSH 205. Swego czasu (jako pierwszy poważny sprzęt) używałem dość długo WS303 oraz miałem okazję podmieniać go właśnie na WSH kolegi i to była w bezpośrednim porównaniu smuta.
Pamiętajmy o tym, że w "tamtym czasie" to nie wzmacniacze były takie cienkie a kolumny głośnikowe i to one wytwarzały głównie kaszankę dźwiękową.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Pierwsze Stereo 2017/01/24 21:02 #436436

  • nereus456
  • nereus456 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Mogę odłożyć zakup kolumn przez miesiąc i jechać na Sanyo a za jakiś czas kupić lepsze kolumny.

Co sądzicie o wzmacniaczach Akai albo Tensai ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pierwsze Stereo 2017/01/25 06:26 #436438

Nie znam tych wzmacniaczy, które proponujesz. Osobiście polecam Ci Rotel Ra-930, 931 i wyższe modele, np. Ra971, dźwięk głęboki, szeroka średnica, uwypuklona góra. Rotel gra "podobno" dość specyficznie - ja tego nie zauważyłem - dla mnie pięknie. "Powiadają", że nie każdemu odpowiada. Sprawdź, posłuchaj.
Kupując np. Rotel 93x zapłacisz ok.400 zł. Z czasem jak się osłuchasz i uznasz, że czegoś Ci brakuje lub czegoś jest za dużo - sprzedasz i kupisz inny lub oddasz do p. Adama
roteltuning.pl/co-daje-tuning/
- skąd wzmacniacz wróci z nowym środkiem (wszystkie elementy zostają wymienione na nowe z górnych "półek"), dostosowany do Twoich preferencji muzycznych. Koszt takiej "operacji" to ok 500 zł, a dźwięk jak w sprzęcie za kilka lub kilkanaście tysięcy zł. Może warto.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pierwsze Stereo 2017/01/25 10:08 #436439

Iro napisał: No i nie zgadzam się. WS303 i mocniejszy 503 to dużo lepsze wzmacniacze od WSH 205. Swego czasu (jako pierwszy poważny sprzęt) używałem dość długo WS303 oraz miałem okazję podmieniać go właśnie na WSH kolegi i to była w bezpośrednim porównaniu smuta. Pamiętajmy o tym, że w "tamtym czasie" to nie wzmacniacze były takie cienkie a kolumny głośnikowe i to one wytwarzały głównie kaszankę dźwiękową.


Jestem się w stanie zgodzić na kompromis ;) - WSH205 i ówczesne kolumny to gnioty.

AKAI, Tensai czy Sansui oraz cała tania menażeria jak Luxman, Kenwood, Sharp - można próbować ale przeczytać coś obiektywnego o nich będzie raczej trudno bo opinie albo będą pochodzić od ludzi którzy po prostu przerzucają allegrowy złom podpinając go do byle jakich kolumn w podobnych akustycznie warunkach i modzą jakieś tam "recenzje" na ich temat albo będą pochodzić od zagorzałych fanów danej marki i tu zwłaszcza należy uważać na Sansui-owców którzy nawet na torturach będą bronić czci i chwały tej marki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pierwsze Stereo 2017/01/26 09:21 #436447

John - my tu piszemy na 2 identycznych tematach tego samego autora - trochę bezsensu - nie uważasz?
"Laik szuka stereo" i "Pierwsze stereo"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pierwsze Stereo 2017/01/26 10:11 #436450

A nie uważasz, że ewentualne zwracanie uwagi leży w gestii moderacji, a nie Twojej ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pierwsze Stereo 2017/01/26 10:36 #436452

Sorry "Dżion" róbmy swoje. Ja skończyłem, a Ty dalej drążysz - to bezsensu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pierwsze Stereo 2017/01/26 13:51 #436455

1Ender napisał: Sorry "Dżion" róbmy swoje. Ja skończyłem, a Ty dalej drążysz - to bezsensu.


A ile sensu ma polecanie "apgrejdu" na którego się tak napaliłeś, nie jesteś go w stanie w żaden sposób realnie zweryfikować i kompletnie nie wiadomo czy cokolwiek wnosi do brzmienia, ponadto życzą sobie za niego 500 zł , a do wydania jest 800 ?
Ponadto skąd założenie, że jeśli nereus456 kupi jakiś model Rotela to będzie on wymagał jakiejkolwiek ingerencji w podzespołach ? Bo naczytałeś się barwnego opisu w ofercie pana elektronika ? Tak, nadal będę drążył bo polecasz "gupoty".

A teraz ad rem - allegro.pl/dual-cv-6065-rc-studio-concept-i6683037672.html - całkiem przyzwoity model, wszystkie potrzebne funkcje, zadbany stan i dobra cena.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Pierwsze Stereo 2017/02/11 18:44 #436668

Kolumny kupione? Jak wrażenia z odsłuchów?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator