HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Jaki wzmacniacz? do Tonsil Altus 140 2017/01/21 20:12 #436404

Witam,

Nie ukrywam, jestem kompletnym Laikiem.
Mam za zadanie uruchomić zestaw mojego ojca.

Co posiadam:
Pioneer Ct-w650r
Philips Dvp9000s
Dynamic Speaker Pl730
Tonsil Altus140


I właśnie pod te Altusy muszę dobrać Wzmacniacz.
Pytanie jaki wzmacniacz do 600zl mam do nich dobrać? Na co zwrócić uwage?

Preferencje muzyczne nieokreślone - uniwersalne, zależne od humoru.

Miło by było gdyby miał klasyczny wygląd - prośba ojca.

Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez KacperP.

Jaki wzmacniacz? do Tonsil Altus 140 2017/01/22 22:59 #436409

Nikt nie odpowiada, bo te kolumny to katorga dla uszu. Widzę jeden pozytywny aspekt, nie brzmieniowy, ale sentymentalny. Kou jakiegoś techniksa z tamtych lat będzie to tzw. "kultowy sprzęt".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GG 34320

Jaki wzmacniacz? do Tonsil Altus 140 2017/01/22 23:23 #436410

Już mowię.
Mam na altusy i ten wzmacniacz 1600 - 2000zł. Jeżeli uważasz, że jest coś równie kultowego, a zarazem będzie lepsze niż te altusy to chętnie się ustosunkuje. Mój tata się ich uczepił ale myślę że jakoś go namówię. Masz może jakieś argumenty co do tych altusów? Takie które go przekonają.

Może to pytanie nie powinno mieć miejsca, ale odpowiedni wzmacniacz powinien mieć impedancje równą impedancji głośników, a moc odrobinę niższa niż głośniki?

Może jakiś konkretny model tych technics-ów?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez KacperP.

Jaki wzmacniacz? do Tonsil Altus 140 2017/01/23 09:27 #436414

Argument za Altusami jest tylko jeden - sentyment, przeciw, wszystkie inne, technika, brzmienie, wygląd. To złe kolumny są, zawsze były, tylko kiedyś dawno temu nie było z czym porównać.

Normalny wzmacniacz klasy A/B nie powinien mieć żadnych problemów podczas współpracy z kolumnami 8 lub 4 ohmowymi. Tylko amplitunery kina domowego grymaszą przy 4 ohmach i czasem zwyczajnie się wyłączają. Moc też nie ma tu wielkiego znaczenia bo wzmacniacz może mieć 20W albo i 120W. Dobór wzmacniacza do kolumn ze względu na moc był objaśniony na tym forum dziesiątki razy. Zawsze miałem wzmacniacz znacznie mocniejszy niż nominalna moc kolumn (nota bene parametr który w przypadku kolumn jest bez większego znaczenia) i nigdy nic się nie stało.

Jeśli masz na kolumny i wzmacniacz przynajmniej 1600 zł (a to nie mało) to sprzętem z lat świetności Pewex-ów nie zawracałbym sobie głowy.

allegro.pl/b-w-p5-bowers-wilkins-preference-5-i6689852774.html
allegro.pl/kolumny-phonar-p20s-i6679934925.html
allegro.pl/mission-m74-m-74-i6679338945.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Jaki wzmacniacz? do Tonsil Altus 140 2017/01/23 09:44 #436415

Z racji posiadania gramofonu potrzebujesz wzmacniacza który ma przedwzmacniacz gramofonowy już wbudowany. Mam nadzieję, że wkładka to MM.

allegro.pl/wzmacniacz-stereo-marantz-pm6...ice-i6686248070.html
allegro.pl/rotel-930-ax-i6687500882.html#thumb/1
allegro.pl/harman-kardon-pm655vxi-i6687496942.html#thumb/1
allegro.pl/denon-pma-1055-i6690213642.html#thumb/8

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki wzmacniacz? do Tonsil Altus 140 2017/02/05 16:43 #436611

Witam ponownie.

Udało mi się namówić ojca na kolumny inne niż altusy.
Miałem możliwość odsłuchu altus110 i jestem raczej negatywnie nastawiony. Tym zdołałem go przekonać. Nie znam się na tym kompletnie więc opiszę to tak jak potrafię. Dźwięk się zlewał, kontrast był niewielki, bas płytki, a przy tonach wysokich świszczał - rozczarowałem się.
W związku z tym rezygnuje z altusów i jestem otwarty na wszelkie wynalazki.

Warunki jakie posiadam:
1600zł (głośnik + wzmacniacz)
Muzyka: uniwersalnie (typowe klasyki z dawnych lat), lekki rock, folk rock, klubowa muzyka z kluchowatym basem.
Pomieszczenie: Prostokątny pokój sypialny na poddaszu 45m2, ok 9x5m, dużo krzywizn spowodowane spadzistym dachem w dodatku pod 3 kątami. Podłoga drewniana - nie parkiet (po prostu deski na belkach)
Nie posiadam sąsiadów, a czasami organizuje się jakiegoś sylwestra czy inną imprezę.

Sprzęt najchętniej nowy ale używany to też nie problem.
Jedyna prośba mojego ojca: Masywne, duże najlepiej klasyczny ciemny kolor "byle nie to PRL-owskie ohydne drewno"

Udzielę wszystkich potrzebnych informacji.
Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez KacperP.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator