HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Stereo do salonu powyżej 40m2 2017/01/16 23:47 #436369

Witam! Planuję zakup mojego pierwszego zestawu stereo do salonu powyżej 40m2. Mogę kupić na promocji kolumny Klipsch rf 82 mk2 za niecałe 2500zl. Czy to dobry wybór i co dalej do tego, może wzmacniacz lub amplituner? Słucham różnej muzyki od disco polo przez pop, rock, metal i poważna może się zdarzyć. Słucham dużo radia i muzyki z tv. Sprzęt może być używany a na cały zestaw chcę przeznaczyć około 5000.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stereo do salonu powyżej 40m2 2017/01/18 10:36 #436382

Dzień dobry.
Zacznę od kolumn - Klipsch RF-82 MKII to bardzo mocne kolumny, które nie będą miały problemu z prawidłowym nagłośnieniem Twojego salonu, natomiast to kolumny które najlepiej sprawdzą się w kinie domowym lub wyłącznie przy muzyce szybkiej, dynamicznej. Wynika to z ich charakterystyki z bardzo wyraźnie podbitymi skrajami pasma i cofniętym środkiem.
Jeśli już pozostajemy przy RF-82 MKII należy zastosować do nich możliwie najbardziej gęsty, ciepły wzmacniacz. Spójrz na ofertę Advance Acoustics np. model X-i75 bądź Vincent SV-500 .

Natomiast jako alternatywa do Twojej propozycji, spójrz na polską konstrukcję Pylon Audio Sapphire 31 lub Klipsch ale serii Reference Premiere np. model RP-260F . Do powyższych kolumn zastosowałbym mocną, bardzo wydajną integrę NAD C356 BEE .

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Salon audio-video Q21
Pomagamy, doradzamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.
Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Hi-Fi i Muzyka - zapytaj o ofertę!
Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Stereo do salonu powyżej 40m2 2017/01/19 18:13 #436394

Myślałem o tych kolumnach bo były w promocji, a zależy mi przede wszystkim na właściwym doborze kolumn do takiego dużego salonu i do różnej muzyki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator