HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Heco Music Style 1000 + Marantz PM8005 + jaki subwoofer 2017/01/10 10:39 #436329

Witam Was,

Posiadam już zestaw Heco Music Style 1000 + Marantz PM8005. Chciałbym wzbogacić zestaw o subwoofer. Chciałbym prosić Was o pomoc w doborze odpowiedniego subwoofera do zestawu.
Z tego co wiem istnieją dwie możliwości podłączenia; pierwsza poprzez kabel rca i rozumiem, że muszę użyć tu wyjścia pre-out we wzmacniaczu? Druga możliwość to poprzez wejście wysokoprądowe w subwooferze, czyli przewodami głośnikowymi.
I teraz pytanie co będzie lepsze i korzystniejsze, gdyż nie wszystkie suwoofery wejście wysokoprądowe posiadają. Jakiego subwoofera użyć?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Heco Music Style 1000 + Marantz PM8005 + jaki subwoofer 2017/01/10 12:57 #436333

Najwygodniej będzie przez RCA. Podpinasz tak jak napisałeś przez PRE OUT.
Zastanawiam się tylko na ile sensowny, przy sporych przecież Heco, jest subwoofer. Aż tak brakuje basu ?

Wybierając jakiś model musisz tylko zwrócić uwagę, żeby jego dolna granica pasma była wyraźnie niższa niż Twoich kolumn bo wiele tanich subwooferów wcale tak nisko znów nie schodzi i może się okazać że będą grały razem zamiast się uzupełniać, poza tym pozostaje kwestia jakości i tu tanie modele w okolicach 1-1,5 tyś mogą raczej pogorszyć sprawę. Owszem głośność i odczuwalna "siła" basu zapewne wzrośnie ale kontrola, barwa może się rozjechać.

Spróbuj najpierw pobawić się ustawieniem kolumn i fotela. Przysunięcie kolumn do tylnej ściany zawsze działa wspomagająco, również można odsunąć fotel bardziej do tyłu, ostatecznie masz jeszcze regulatory barwy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Heco Music Style 1000 + Marantz PM8005 + jaki subwoofer 2017/01/10 14:38 #436336

John,

Mam salon połączony z kuchnią i jeżeli poruszam się po pomieszczeniu to głębia muzyki mnie nie satysfakcjonuje. Natężenie basu w różnych miejscach pomieszczenia jest różne. Czasami rzeczywiście brakuje mi basu.
Zakres częstotliwości w kolumnach zaczyna się od 23Hz, ciężko więc będzie znaleźć subwoofer, który będzie grał sporo niżej.
Chciałbym po prostu aby tego bassu było więcej w pomieszczeniu.
Tak jak sugerujesz postaram się przystawić kolumny do ściany.
A może to też kwestia wzmacniacza? Co prawda jest to dobry wzmacniacz bo brzmi pięknie, jednak lubię odkręcać i jakoś brakuje mi tej mocy a jednocześnie bassu? może wymiana wzmacniacza poprawiła by sytuację?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Heco Music Style 1000 + Marantz PM8005 + jaki subwoofer 2017/01/10 15:22 #436337

Szeryf79 napisał: ... jeżeli poruszam się po pomieszczeniu to głębia muzyki mnie nie satysfakcjonuje. Natężenie basu w różnych miejscach pomieszczenia jest różne. Czasami rzeczywiście brakuje mi basu.

W sumie jest to prawidłowy objaw wynikający z rozmiarów pomieszczenia i długości fal, akurat fale zakresu basowego mają długości podobne jak wymiary naszych mieszkań stąd efekt wygaszania się ich (niższa głośność) w środkowych rejonach pomieszczeń.

Szeryf79 napisał: Zakres częstotliwości w kolumnach zaczyna się od 23Hz, ciężko więc będzie znaleźć subwoofer, który będzie grał sporo niżej.

Przy założeniu, że faktycznie do tylu schodzą ze spadkiem -6dB od poziomu średniego. Tak tylko porównując z innymi konstrukcjami - 23Hz jest cholernie niską wartością i niewiele kolumn o w pełni zasłużonej hi-endowej prowieniencji nie schodzi aż tak nisko, więc wygląda mi to na nieco naciąganą wartość. Metod pomiaru jest tak z grubsza przynajmniej 3 i stąd częste rozbieżności.

Szeryf79 napisał: A może to też kwestia wzmacniacza? Co prawda jest to dobry wzmacniacz bo brzmi pięknie, jednak lubię odkręcać i jakoś brakuje mi tej mocy a jednocześnie bassu? może wymiana wzmacniacza poprawiła by sytuację?

PM8005 ułomkiem nie jest i potrafi dać z siebie nawet 80W/4ohmy przy wysterowanych obu kanałach. Trudno wyrokować czy inny wzmacniacz w podobnej cenie dałby tu jakąś znaczącą, odczuwalną i uzasadniającą nowy wydatek poprawę, obawiam się, że w tym celu należało by raczej wymienić Heco - na co ? Pojęcia na razie nie mam. Coś na pewno o wyższej skuteczności albo ... dokupić subwoofer ;) Velodyne, Paradigm, Rel, ... Heco do kompletu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Re:RE: Heco Music Style 1000 + Marantz PM8005 + jaki subwoofer 2017/01/10 18:54 #436339

John 1.5 V napisał: PM8005 ułomkiem nie jest i potrafi dać z siebie nawet 80W/4ohmy przy wysterowanych obu kanałach.


Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: Heco Music Style 1000 + Marantz PM8005 + jaki subwoofer 2017/01/10 23:15 #436341

Rob Roy,

Rozumiem, że powyższy opis mówi, że wzmacniacz daje radę?

Zestaw marantz + heco gra na prawdę pięknie, nie chcę tego wymieniać, dokupię któryś z zaproponowanych subwooferów aby było po prostu bardziej tłusto i soczyście :)
Żebyście mnie źle nie zrozumieli, owy zestaw jest na prawdę wystarczający dla normalnego zjadacza chleba, ja po prostu czasami lubię ostro przyłożyć!
Jeżeli chodzi o budżet to nie chciałbym wydać więcej jak 2000pln. Proszę o jakieś konkretne propozycje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Heco Music Style 1000 + Marantz PM8005 + jaki subwoofer 2017/01/10 23:39 #436342

No to kup firmowy do kompletu - zaletą jest to, że na pewno testowali razem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Heco Music Style 1000 + Marantz PM8005 + jaki subwoofer 2017/01/12 14:40 #436350

Wiem, że są tu osoby, które handlują sprzętem, lub może ktoś ma na sprzedaż jeden z poniższych subwooferów.

Jamo Concerto J 112

Klipsch R-112SW

Zapraszam na prv jeżeli ktoś posiada któryś z tych subów na sprzedaż.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: Re:Heco Music Style 1000 + Marantz PM8005 + jaki subwoofer 2017/02/12 18:04 #436685

Szeryf79 napisał: Wiem, że są tu osoby, które handlują sprzętem, lub może ktoś ma na sprzedaż jeden z poniższych subwooferów.

Jamo Concerto J 112

Klipsch R-112SW

Zapraszam na prv jeżeli ktoś posiada któryś z tych subów na sprzedaż.

Ciekaw jestem jak duze masz pomieszczenie do odsłuchu. Pytam bo przecież heco 1000 to wielki klofty. Masz problem z akustyką. Pokoj masz umeblowany dość gęsto, czy raczej nie? Jak klasniesz w pokoju to słyszysz pogłos dłuzej niż sekunde?
Wklej fotkę

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator