HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

małe podłogówki do 3000 2017/01/08 18:05 #436317

Witam,
Po kilku latach z monitorami różnej maści, raczej retro (Dynaudio 52se, B&W cdm 1se, Usher V601 i kilka innych) Chciałbym wstawić do mojego niewielkiego pokoju małe podłogówki. Tak żeby spróbować pełniejszego dźwieku.
Z informacji znalezionych w sieci przypadły mi do gusty Eposy M16i ewentualnie AA Phoebe III. Moja prośba dotyczy ewentualnej alternatywy dla tych głośników. Słucham dużo łomotu, ciężkich alternatywnych rzeczy, noise, ale także jazzu klasycznego i awangardowego. Pop, smooth, damskie wokale raczej nie goszczą w moim odtwarzaczu.
Aktulanie piecyk to Spinx Myth3 ale może niedługo rozejrzę się za jakąś dzielonką. O reszcie toru nie będę się rozpisywał bo to rzecz zmienna (cd i gramofon), okablowanie też znośne (Audioquest, Chord, Atlas)
Także moje pytanie dotyczy małych podłogówek z fajną średnicą zwartym dość dobrze (jak na ten pułap cenowy) kontrolowanym basem, bez buły i nadmiernego ocieplenia. i znośnymi wysokimi bez sybilantów.
Oczywiście w grę wchodzi tylko używka.
Dziękuję

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Alpaga.

małe podłogówki do 3000 2017/01/09 13:00 #436324

Dzień dobry.
Nie podałeś wielkości salonu, ale zakładam że jest to kilkanaście metrów.
Na pewno bardzo dobrym rozwiązaniem będzie wspomniana przez Ciebie polska konstrukcja Audio Academy Phoebe III . To zestaw w połączeniu z dobrą elektroniką potrafi zagrać bardzo dobrze.
W podanym budżecie możesz nawet zakupić fabrycznie nowy taki zestaw, dobierając sobie odpowiednią kolorystykę.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy do naszego salonu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Salon audio-video Q21
Pomagamy, doradzamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.
Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Hi-Fi i Muzyka - zapytaj o ofertę!
Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

małe podłogówki do 3000 2017/01/12 19:29 #436351

Alpaga napisał: Witam,
Po kilku latach z monitorami różnej maści, raczej retro (Dynaudio 52se, B&W cdm 1se, Usher V601 i kilka innych) Chciałbym wstawić do mojego niewielkiego pokoju małe podłogówki. Tak żeby spróbować pełniejszego dźwieku.
Z informacji znalezionych w sieci przypadły mi do gusty Eposy M16i ewentualnie AA Phoebe III. Moja prośba dotyczy ewentualnej alternatywy dla tych głośników. Słucham dużo łomotu, ciężkich alternatywnych rzeczy, noise, ale także jazzu klasycznego i awangardowego. Pop, smooth, damskie wokale raczej nie goszczą w moim odtwarzaczu.
Aktulanie piecyk to Spinx Myth3 ale może niedługo rozejrzę się za jakąś dzielonką. O reszcie toru nie będę się rozpisywał bo to rzecz zmienna (cd i gramofon), okablowanie też znośne (Audioquest, Chord, Atlas)
Także moje pytanie dotyczy małych podłogówek z fajną średnicą zwartym dość dobrze (jak na ten pułap cenowy) kontrolowanym basem, bez buły i nadmiernego ocieplenia. i znośnymi wysokimi bez sybilantów.
Oczywiście w grę wchodzi tylko używka.
Dziękuję

Wypożycz sobie nowe, Polskie BMNy. Nowe, ale wycenione w sprawiedliwy sposób wiec prawie jakbyś używke kupił z tą różnicą że masz prawo zwrotu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Yamaha A-S2000, Yamaha CD-N500, Stello DA100 Signature, BMN S3, Straight Wire, Wireworld, Sommer, Canare
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator