HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Accuphase + Audio GD + Paradigm 2016/12/08 01:05 #436138

Siemka Panowie, wracam po stresujacym dla mnie okresie, ale udalo sie w koncu ogarnac system do stanu uzywalnosci.
Narazie sprzet w konfiguracji
E406V + NFB7 + stare monitory 7v3
Gra to juz calkiem dorodnie, ze sie tak wyraze.I ktos jakis czas napisal mi dobitnie, ze najwazniejsze kolumny, ze elektronika starczy znacznie tansza.Jest to niemalze bzdura kompletna.
Na podstawie powyzszego mezaliansu jakim na ta chwile jest moj system, a konkretnie kolumny sprobujmy odwrocic sytuacje.Za cene wzmacniacza byly by kolumny a elektronika za cene kolumn to moj obecny system wygral by brzmieniowo z tym drugim mezaliansem.
A nie oszukujmy sie, nawet gdyby doinwestowac budzet na elektronike z 1500zl na 3k to owszem mozna by kupic cd i amp np z polki modelu 1500 denona.
Wspominam o tym tak na marginesie bo czesto ludzie ulegaja opinii ze najwiecej kasy w kolumny i pozniej maja paczki za 7-8k a elektronike po 3500 za element.
Najlepszym odniesieniem jest zeby na kazdy element wydac rowna kwote.Chyba ze uzyjemy urzadzenia wybitnego a taniego.Wtedy nie trzeba spelniac warunku rownej ceny.
Tekst to aluzja wielkich liter co mi jeden z Was ostatnio napisal powiekszona czcionka :).
A tak na koniec, potrzebuje kolumn do tego setu.Cena, no coz juz wyzylowalem sie na elektronike, wiec najchetniej bym sie zmiescil w 4-5k.
Mialem brac studio 60v5 ,ale Patrick mi odradzil.Mialem klopoty z basem, okazalo sie ze plyta glowna w pc mi bruzdzila i podbijala bas.I obawialem sie czy nie bedzie bumic z 60v5.Co prawda 7v3 na bardziej komercyjnej muzyce potrafia czasem zbyt smialo pomrukiwac, ale mysle ze przy studio powinno byc z lepsza kultura.
Co do wyzszych zakresow to szczerze nie mam zbytnich uwag, nawet kopulka nie jest przesadzona.Owszem przydalo by sie powiekszyc srednice i zdjac lekka owalke aby dzwiek sie bardziej otworzyl i otrzymal dodatkowej dzwiecznosci.
Co do basu to potrzebowal bym go utwardzic i dac mu wiecej definicji,precyzji,kontroli.Bez tendencji do bumienia.
Preferuje kolumny dynamiczne z duzym wolumenem w skali makro.Lubie glosno sluchac.
Oczywiscie jesli by sie znalazly jakies paczki warte przekroczenia budzetu 5K prosze proponowac.
Rozwazam tez Kefy R300 albo MA gx200 tylko obawiam sie czy takie malenstwa mi wystarcza.
Owszem pokoj mam maly, ale Paradigmy sie prawie mieszcza :) wiec wole miec deczko za duze kolumny niz gdyby mialy grac zbyt cicho i bez rozmachu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kubica support!
Ostatnia edycja: przez Gawron___m.

Accuphase + Audio GD + Paradigm 2016/12/09 00:06 #436147

Jednak po dluzszym odsluchu basu jest za duzo a srodek cofniety.
Jeszcze do zestawu dolacza dwa kabelki do daca.Sieciowke juz kupilem i usb,ale jeszcze coaxial potrzebuje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kubica support!

Accuphase + Audio GD + Paradigm 2016/12/14 15:24 #436184

może dynaudio 160...dobre kolumienki
dla przykładu :
allegro.pl/dynaudio-focus-160-walnut-kol...owe-i6635399329.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez TV. Powód: błąd

Accuphase + Audio GD + Paradigm 2016/12/21 11:11 #436232

Powiem tak, Dynaudio sie boje szczegolnie Focusow ze wzgledu na bas.Juz 140ki maja bas podbity i mimo iz ludzie lacza accu z dyniami to wydaje mi sie, ze moich warunkach lokalowych bedzie za ciezko na basie.Podobnie mam w tej chwili.

Rozwarzalem Ushery z serii diamond mini one.Byly piekne podlogowki za uczciwe pieniadze w cenie 8k, mint prawie nowe.Ale ktos mi sprzatnal zanim sie namyslilem.
Potrzebuje czegos z super kulturalnym basem bez ciagot do przeciagania,buczenia.No i srednica zeby byla mocna.Ogolnie brzmienie szczegolowe,precyzyjne,kontrolowane.

Zastanawiam sie czy nie kupic narazie Eposow M16 ,jestem przynajmniej pewien ze bedzie z kultura na basie :)

W dobrej cenie mozna wyrwac xq30 Kefa badz troche drozej R500
Na yt widze duzo ludzi mam accu i kefy R.

A byly tez PMC OB1 z licytacji i poszly za 7400 , ale tam bas tez jest troche podbity.



No i jeszcze druga sprawa, gdzie mozna nabyc cwiercwalce z gabki zeby za kolumnami w rogach ustawic?I jak droga to impreza.Potrzebuje 2 szt, a moze nawet 4 zalezy jak wysokie beda.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kubica support!

Accuphase + Audio GD + Paradigm 2016/12/23 13:39 #436243

Zapomnialem napisac, ze dam cukierkow za pomoc i dlatego tylko TV raczyl pomoc za co Ci dziekuje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kubica support!

Accuphase + Audio GD + Paradigm 2016/12/26 11:10 #436245

W kwestii ćwierćwalców, to w zależności od wielkości pomieszczenia dobiera się ćwierćwalce im większe pomieszczenie tym większy promień walca. Trzeba jednak przyjąć, że poniżej promienia 200mm nie ma co schodzić chyba w większości pomieszczeń optymalnie byłoby 200-300mm, a w naprawdę dużych nawet więcej.
Potrzebujesz tego więcej niż 2 szt najlepiej na całej wysokości narożnika ściany i nie tylko za kolumnami.

Poniżej coś znajdziesz
paneleakustyczne.pl/studio-i-akustyka-profesjonalna-c-1.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem
Ostatnia edycja: przez sir.jax.

Accuphase + Audio GD + Paradigm 2016/12/31 15:55 #436267

Dziekuje za pomoc.

Co do rownowagi tonalnej po wymianie plyty glownej na nowa jest ok.Z tymi kolumnami skraje pasma sa podrasowane i wiele sie na to nie poradzi.Przy wyzszej klasie klamotow to wylazi bardzo wyraznie.


Niestety walcze jak zainstalowac sterowniki do DAC zeby dzialalo.
Rozwazam zakup karty dzwiekowej zeby wyjsc z coaxiala ,kupno cd na transport lub Macbooka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kubica support!

Accuphase + Audio GD + Paradigm 2016/12/31 16:27 #436268

Tego AGD masz na VIA czy na Amanero? Pod jaki system sterownik?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Accuphase + Audio GD + Paradigm 2017/01/09 00:23 #436319

Smykus, sterownik pod Amanero, udalo mi sie zainstalowac sterownik 10.56 ze strony amanero technologies.
Wylaczylem dzwieki windowsa i ustawilem 24bit out we wlasciowosciach usb out.
W foobarze niestety tam gdzie sie ustawia bity mam puste pole ktorego sie nie da podswietlic.
W kazdym razie,dzwiek mam, choc chyba da sie to lepiej ustawic.

Windows 7


No i wciaz poluje na jakies kolumny.Zaluje ze nie kupilem Usherow diamond one :/ Zalowalem kasy bo jest juz za budzetem xd.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kubica support!
Ostatnia edycja: przez Gawron___m.

Accuphase + Audio GD + Paradigm 2017/01/14 19:49 #436359

W foobarze prawidłowo. U siebie mam rozwiązanie na VIA, do tego KS direct ASIO i pole z głębokością bitów również nieaktywne. Ale pod spodem masz info:
"Output data format will be chosen automatically for the selected device"

Przy amanero nie ma jakiejś konfiguracji sterownika?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Accuphase + Audio GD + Paradigm 2017/01/15 12:39 #436363

smykus_starszy napisał: Przy amanero nie ma jakiejś konfiguracji sterownika?


W Amanero brak panelu do konfiguracji sterownika. Wszystko ustawia się w programie , którym odtwarzasz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GG 34320

Accuphase + Audio GD + Paradigm 2017/01/19 09:30 #436391

Dzieki.Powiem Wam, ze ciezko wybrac jakies kolumny sensowne.
Znalazlem takie co by mi podpasowaly, ale cena zabija.Chodzi mianowicie o Gauder Acoustics Arcona 80.
W cebulandii jednak ludzie mysla,ze jak kupia kolumny i pouzywaja je miesiac, to roznice ceny do nowych okreslaja na 500zl.
Najlepsze ogloszenie jakiegos sklepu na Olx- Cobalt 816s za 7990zl :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kubica support!
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator