HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Rotel Ra971 Mk1 + Rcd951 - zdjęcia -John "spojrzyj ino" 2016/12/11 21:33 #436155

Problem rozwiązany z CD - aż sam byłem zaskoczony. Konflitkt powodowały nieszczęsne kable sygnałowe które podłączyłem do kolumn. Nie wiedziałem, że Rotel jest taki wybredny. Podłączyłem spowrotem kable głośnikowe i jest ok - dałem świeże luty.
Obecnie są o mniejszej średnicy niż 2.5, grają całkiem przyzwoicie, ale mogłoby być lepiej. Takie znalazłem w domu.
Jutro kupuję konektory, które mi poleciłeś. Myślę jeszcze nad zmianą kabla głośnikowego, ale to chyba w przyszłości, chyba, że będzie zauważalna różnica w jakości - to proszę o jakąś propozycje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez 1Ender.

Rotel Ra971 Mk1 + Rcd951 - zdjęcia -John "spojrzyj ino" 2016/12/11 21:48 #436156

Gwarancja jest dobrowolnym "gestem" gwaranta. Jej długość może wynosić rok, dziesięć lat, albo wcale jej nie musi być.
Pomyliło Ci się z niezgodnością towaru z umową i rękojmią (tu faktycznie przysługują 24 miesiące).

A dlaczego na te mechanizmy jest 6 miesięcy? Bo sypią się jak szalone. Jeden może "pograć" kilka lat, drugi po niecałym roku wyzionie ducha. Czysta loteria.

Od dawna Sony ich nie robi. U mnie w 991AE, 213 grała ponad 10 lat. CD poszedł do ludzi i nadal śmiga bez zająknięcia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Rotel Ra971 Mk1 + Rcd951 - zdjęcia -John "spojrzyj ino" 2016/12/11 22:04 #436158

Kolego Smykus możesz polecić jakieś kabelki głośnikowe? Obecnie są CABLETECH HIGH PROFESIONAL CCA SPEAKER CABLE, grają w miarę, średnica tych przewodów to 2x1,5 lub 2x2,0 - nie wiem czy to dobra firma. (Kable znalezione w szafie)
Może jakiś kompromis między jakością a ceną 1-10zł. Zależy mi szerokiej scenie i takiej szlachetności dźwięku, nie wiem czy w tym przedziale cenowym jest coś wartego uwagi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez 1Ender.

Rotel Ra971 Mk1 + Rcd951 - zdjęcia -John "spojrzyj ino" 2016/12/11 22:20 #436159

Nie bardzo rozumiem co mają kable do przerw w odtwarzaniu płyty i dlaczego piszesz o kablach sygnałowych skoro mowa o kolumnach ? :dry: Coś tu się kupy nie trzyma.

1Ender napisał: ... Zależy mi szerokiej scenie i takiej szlachetności dźwięku ...

Takie czary to raczej w cenie 100 lub najlepiej 1000 zł za metr :evil: ;), a mówiąc już poważniej - nie kablami tylko akustyką i sprzętem.

Może coś skromniejszego ale za to Made in Poland ? Melodika BWC2250 Coś lepszego ? Proszsz Supra Classic . Wyżej na tym poziomie sprzętowym nie ma co brnąć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Rotel Ra971 Mk1 + Rcd951 - zdjęcia -John "spojrzyj ino" 2016/12/12 09:53 #436161

John 1.5 V napisał: Nie bardzo rozumiem co mają kable do przerw w odtwarzaniu płyty i dlaczego piszesz o kablach sygnałowych skoro mowa o kolumnach ? :dry: Coś tu się kupy nie trzyma.

Kabel YTDY 8x0,5mm podzieliłem na 4+ i 4 na minus skręciłem, ocynowałem, podłączyłem do kolumn i wzmacniacza. Dźwięk nabrał jakiejś takiej finezji i szlachetności, stał się pełniejszy, ale odtwarzacz zgłupiał - teraz rozumiesz? Na logike, bo też się zastanawiałem, nie powinno mieć to wpływu, ale widać fizyka jest fizyką i prądowo coś nie grało. Po wróceniu do Cabletecha - problem ustał. Dziwne? - dziwne, ale fakt!

I dziekuję Ci za fotki przy wymianie napędu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez 1Ender.

Rotel Ra971 Mk1 + Rcd951 - zdjęcia -John "spojrzyj ino" 2016/12/12 11:07 #436163

Zamówiłem kabelek połączeniowy 2xRCA-2xRCA Digital (D-2RR05) - 0,5m oraz
Melodika MDC2150 Purple Rain na metry OFC klasy 4N 2x1,5mm2 z żyłą BassCore 2mb. Pan ze sklepu ze sklepu RMS (który poleciłeś) powiedział, że przy odległości kolumn 1,5 -2m od wzmacniacza taki przekrój żyły w zupełności wystarczy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rotel Ra971 Mk1 + Rcd951 - zdjęcia -John "spojrzyj ino" 2016/12/12 12:36 #436166

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

1Ender napisał: (...) ale widać fizyka jest fizyką i prądowo coś nie grało. Po wróceniu do Cabletecha - problem ustał. Dziwne? - dziwne, ale fakt! (...)


Bardzo uprasza się nie mieszać fizyki z czarami i gusłami audio.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Rotel Ra971 Mk1 + Rcd951 - zdjęcia -John "spojrzyj ino" 2016/12/12 21:25 #436169

John 1.5 V napisał: Nie bardzo rozumiem co mają kable do przerw w odtwarzaniu płyty i dlaczego piszesz o kablach sygnałowych skoro mowa o kolumnach ? :dry: Coś tu się kupy nie trzyma.

Kabel YTDY 8x0,5mm podzieliłem na 4+ i 4 na minus skręciłem, ocynowałem, podłączyłem do kolumn i wzmacniacza. Dźwięk nabrał jakiejś takiej finezji i szlachetności, stał się pełniejszy, ale odtwarzacz zgłupiał - teraz rozumiesz? Na logike, bo też się zastanawiałem, nie powinno mieć to wpływu, ale widać fizyka jest fizyką i prądowo coś nie grało. Po wróceniu do Cabletecha - problem ustał. Dziwne? - dziwne, ale fakt!

I dziekuję Ci za fotki przy wymianie napędu.

Zamówiłem kabelek połączeniowy 2xRCA-2xRCA Digital (D-2RR05) - 0,5m oraz
Melodika MDC2150 Purple Rain na metry OFC klasy 4N 2x1,5mm2 z żyłą BassCore 4mb. Pan ze sklepu ze sklepu RMS (który poleciłeś) powiedział, że przy odległości kolumn 1,5 -2m od wzmacniacza taki przekrój żyły w zupełności wystarczy.
Do środy powinienem mieć już w domku. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez 1Ender.

Rotel Ra971 Mk1 + Rcd951 - zdjęcia -John "spojrzyj ino" 2016/12/13 19:35 #436173

John, czy można podłączyć 2 kalble głośnikowe- tzn. 2 żyły na plus i 2 żyły na minus na każdym głośniku, a do wzmacniacza rozdzielić na 4 podłączając pod każde wyjście osobno, czy tradycyjnie pod 2 złącza?
Wzmacniacz ma 90W przy 4ohm-ach, kolumny 70W.

Tzw bi-wring. Cytuję:"Co do korzyści ze stosowania podłączenia bi-wiring w zakresie brzmienia to nie ma żadnych. Sygnał dochodzący do kolumny jest taki sam jak w przypadku klasycznego połączenia, użyte przewody mają takie same właściwości. A rozdzielenie pasma na drodze do zestawu jest totalnym mitem. Właściwie to jedyną korzyść z zastosowania podwójnego okablowania osiągniemy wtedy, gdy po podłączeniu nie zdejmiemy… mostków w terminalu. Wtedy łączny opór przewodów głośnikowych będzie o połowy mniejszy (bo 2-krotnie zwiększa się przekrój obu żył) , a zatem lekko zwiększy się dynamika dźwięku."

Czyli jeżeli dobrze rozumiem, jeżeli podłączę 2 kable do jednego wtyku w kolumnie to mam zmostkowane?
Rozkręciłem kolumnę - głośnik średnio-niskotonowy to Westra KW-160-1314-4ohm.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez 1Ender.

Rotel Ra971 Mk1 + Rcd951 - zdjęcia -John "spojrzyj ino" 2016/12/14 08:06 #436175

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Nie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Rotel Ra971 Mk1 + Rcd951 - zdjęcia -John "spojrzyj ino" 2016/12/14 08:56 #436176

Iro napisał: Nie.


Dlaczego nie? Możesz rozwinąć - patrz 2 posty wyżej - zmodyfikowany.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rotel Ra971 Mk1 + Rcd951 - zdjęcia -John "spojrzyj ino" 2016/12/14 09:08 #436177

W zasadzie na Twoje pytanie idealnie pasuje odpowiedź - "Nie, nie pojedziesz jak tramwaj" ;)

Takie kombinacje mogą spowodować tylko tyle, że popierniczysz żyły i zrobisz sobie zwarcie, potem dupnie i po wzmacniaczu. Wypiernicz ten kabel z ilomaś tam żyłami, kup normalny dwużyłowy przewód, podepnij oznaczoną żyłę do czerwonych zacisków, drugą do czarnych i zakończmy temat cudowania z którego nie ma żadnego pożytku.

Takie rozdzielanie jest konieczne tylko przy aktywnych zwrotnicach które są spotykane chyba tylko w instalacjach profesjonalnych oraz kiedy zwrotnica kolumn na to pozwala, przy podwójnym wzmocnieniu, kiedy mamy dwie stereofoniczne końcówki mocy albo cztery monofoniczne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rotel Ra971 Mk1 + Rcd951 - zdjęcia -John "spojrzyj ino" 2016/12/14 09:48 #436178

Dziękuje John, kabel YTDY już w koszu, kupiłem kabel z żyłą basscore 1,5 mm, czekam na przesyłkę. Mam nadzieję, że będzie poprawa dźwięku w stosunku do starego kabla - "zwykły" głośnikowy. Odnośnie połączenia 2 kabli, ale głośnikowych, czy jest sens? Jeden od melodika z żyłą basową i 2 "zwykły" głośnikowy. - Czy można?
Obydwa o przekroju 1.5 mm. Jeżeli tak to jak bezpiecznie podłączyć?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rotel Ra971 Mk1 + Rcd951 - zdjęcia -John "spojrzyj ino" 2016/12/14 10:56 #436181

O żesz w m...
Gdzie się można naczytać takich teorii ?
Jakie to są kable z żyłą basową?

Tak jak koledzy wyżej piszą, nic nie kombinuj, najprostsze kable, po co w ogóle zamawiasz? Takie kable w każdym markecie na metry można dostać i wyjdzie taniej niż koszt przesyłki.
Różnicy w dźwięku nie usłyszysz żadnej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rotel Ra971 Mk1 + Rcd951 - zdjęcia -John "spojrzyj ino" 2016/12/14 11:11 #436182

Skep polecił John, kable wybralem sam.

sklep.rms.pl/melodika-mdc2150g-gunmetal-...score?campaign-id=10

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator