HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Wzmacniacz lampowy i dobre kolumny 2015/08/16 22:52 #426294

Cześć
W niedalekiej przyszłości zamierzam zmienić swój dotychczasowy zestaw stereo na coś bardziej audiofilskiego.
Na początek chciałbym zakupić kolumny, które od niemal samego początku zainteresowania tematem są moim nr.1 czyli AP, z racji budżetu byłby to Yara 2 Superior lub Sitara ewentualnie coś używanego z tej firmy Virgo?
W tym miejscu mam dylemat co do wzmacniacza...zawsze chciałem "lampę" Jolida 502B BRC,CRC,nie wiem czy to dobry wybór?
Muzyki jakiej słucham to przede wszystkim rock, blues, rythmblues, pop, trochę jazzu, a ostatnio nawet i rap także repertuar zróżnicowany.
Co sądzicie o takim połączeniu, może polecilibyście jakiś wzmacniacz do w/w kolumn?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam Longer
Ostatnia edycja: przez Longer.

Jolida + Audio Physic 2016/03/20 19:15 #432557

Nikt nie słuchał lampy z takimi kolumnami?
Co powiecie na wzmacniacz Fezz Audio Silver Luna, cena dość atrakcyjna lub Bodnar Audio Set 300b, ten akurat w klasie A, kolumny na pewno będą Polskie, zastanawiam się pomiędzy Audio Academy Rhea a Wigg Art Arvil lub Enzo, jakieś sygestie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam Longer

Jolida + Audio Physic 2016/03/20 20:01 #432559

Kolega myśli, że jak już ktoś faktycznie posiada lampę to akurat z tymi kolumnami, a jeśli hipotetycznie ktoś ma lampę ECC83 lub 300B i któreś kolumny z wymienionych to zagra u kolegi tak samo jak u kogoś innego?
Hmmm....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem

Jolida + Audio Physic 2016/03/20 20:20 #432561

Tak samo na pewno nie bo każdy ma inną akustykę pomieszczenie ale często bywa tak że pewne marki się "lubią" ze sobą...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam Longer

Jolida + Audio Physic 2016/03/20 20:30 #432563

Jeszcze weź pod uwagę, że to co może w dźwięku podobać sie komuś innemu niekoniecznie musi Tobie.
Ze względu na skuteczność najbardziej wskazane są AudioAcademyRhe, ale to teoria w praktyce może okazać się co innego.
Jakby na to nie patrzeć w ciemno bym takiego zestawu nie składał bez względu na to co Ci tu kolego napiszą należało by wypożyczyć i sprawdzić w swoich warunkach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem

Re:RE: Jolida + Audio Physic 2016/03/20 20:40 #432564

Longer napisał: kolumny na pewno będą Polskie


Głośniki w tych kolumnach też mają być polskie, czy mogą być zagraniczne? ;)

A tak serio, to do tej muzyki i lampy, ja bym jednak posłuchał Tannoy Revolution DC6T.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz lampowy i dobre kolumny 2016/03/20 21:24 #432567

Głośniki mogą być zagraniczne. Bardziej mi tu chodzi aby kolumna była sygnowana jako Polska marka :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam Longer

Wzmacniacz lampowy i dobre kolumny 2016/03/20 21:32 #432568

Longer napisał: Bardziej mi tu chodzi aby kolumna była sygnowana jako Polska marka :)

A mi raczej chodziłoby o to by była jakaś synergia miedzy kolumnami, a wzmakiem.
W tych kolumnach masz i zagraniczne drivery i sygnaturę polskiej marki :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem

Wzmacniacz lampowy i dobre kolumny 2016/03/29 21:02 #432838

Zdecydowałem się na model Enzo, teraz muszę poszukać lampy... :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam Longer

Wzmacniacz lampowy i dobre kolumny 2017/06/02 09:16 #438198

Z serwisem Lampowiec jakiś czas temu miałem kontakt przy okazji robienia przeróbek dla mojego nagłośnienia. Duże doświadczenie, pomysłowość i w ogóle znajomość tematu. W końcu gitary brzmią tak jakbym sobie tego życzył, a w innych serwisach to mi wcześniej tylko ręce załamywali, że żadnych przeróbek nie są w stanie zrobić, że najlepiej to byłoby wydać kasę na nowy sprzęt.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jolida + Audio Physic 2017/06/08 20:43 #438244

Z tymi kolumnami nie odsłuchiwałem lampy ale odsłuchiwałem kilka lampowców bo też się zastanawiam nad drugim wzmacniaczem.
Może kolega napisać co do tej pory odsłuchiwał ze swoimi kolumnami?
Fezz fajny grajek ale głośny i mocy brakuje do takiego gatunku muzycznego jak Rock czy Rap to odpada.
Ja się zastanawiam nad;
Primaluna premium EL34,
Cayin CS55A,
Cronus Magnum II,
Każdy z nich świetny a żaden idealny.
Na Twoim miejscu mocno pomyślał bym nad kupnem hybrydy np. Vincent SV237, który pokazuje moc i daje możliwość po przez wymianę lampy dopasowania brzmienia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jolida + Audio Physic 2017/07/09 20:01 #438575

Generalnie słuchałem tylko z dwoma, Bodnar Audio 300B, i Yaqin MS20L (tuningowany). Kolumny, które posiadam nie ma we wszystkich salonach a wozić ich po sklepach nie bardzo mi się uśmiechała. Mieszkam na 4 piętrze a jedna kolumna waży 30 kg. do tego pudełko jest tak duże...
Kupiłem wzmacniacz Cayin A55TP, idealnie nie jest ale jestem bardzo zadowolony z efektu jaki uzyskałem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam Longer

Jolida + Audio Physic 2017/07/09 21:01 #438576

Idealnie to nie będzie nigdy. Cayin cena do jakosci jest ok chociaz większosc moich znajomych poprzesiadalo sie z Cayina na cos innego. Jakby popatrzec na rynek wtorny w niemczech to jest wysyp uzywanych chinczykow.
Najwazniejsze, ze jestes zadowolony. Ja osobiscie po odsluchu Cayin w sklepie odpuscilem zakup. Potrzebuje cos wyjątkowego więc dalej szukam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jolida + Audio Physic 2017/07/14 20:12 #438613

Idealnie byłoby gdyby wszystkie płyty CD brzmiały perfekcyjnie. Na przykład płyty M.Jcksona "Bad", "Thriller" brzmią rewelacyjnie, "Unplugged" (japan record) Claptona również i kilkanaście innych ale większość jest przeciętna i tak naprawdę wszytko zależy od "ucha" realizatora i sprzętu jakim dysponuje do montażu ale to już kolejny temat "rzeka".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam Longer
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator