HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Denon PMA720AE vs Marantz PM5005 vs jakiś Onkyo 2015/02/05 20:43 #422891

Szukam jakiegoś wzmacniacza stereo do słuchania klasycznego rocka. Wizualnie najbardziej podchodzi mi Denon, a opis wypada bardzo pozytywnie www.hi-fi.com.pl/wzmacniacze-testy-lista...denon-pma-720ae.html ale wezmę pod uwagę też inne opcje w podobnej cenie (w grę wchodzą nówki). Byłbym szczęśliwy gdyby było coś ładnego o klasycznym wyglądzie w stronę Denona, dobrze brzmiącego i jeszcze miało wejście cyfrowe, ale z tym ostatnim to raczej problem (nie rozumiem tego dlaczego nie dają cyfrowego wejścia przy większości wzmacniaczy stereo).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Denon PMA720AE vs Marantz PM5005 vs jakiś Onkyo 2015/02/05 23:22 #422896

Hardi napisał: ... nie rozumiem tego dlaczego nie dają cyfrowego wejścia przy większości wzmacniaczy stereo.


Ależ dają, Jest np. w: NAD C356 BEE DAC, Vincent SV-400, Rotel RA-12, Pioneer A-70.
Problem jednak w tym, że jeśli przeciętny DAC osobno kosztuje 1500-2500 zł to odejmując zasilacz, obudowę, parę drobiazgów i wkładając go do jednej obudowy z wzmacniaczem lądujemy na poziomie przynajmniej 3000 zł. Po prostu szukasz na niewłaściwej półce. Nawet kupując wzmacniacz za 1000-1500 i osobno coś z najtańszych DAC-ów i tak wydatek wyjdzie większy niż założony budżet.

Zawsze możesz też pojechać po bandzie i załatwić temat kupując HiFiMan HM-101.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Denon PMA720AE vs Marantz PM5005 vs jakiś Onkyo 2015/02/06 00:29 #422898

nie napisałem, że żaden nie daje, tylko, że przy większości... a co do ceny to jest ona kompletnie nie uzasadniona i jedynie bazuje na naiwności ludzkiej B) i tak 99% audiofilów to głucha jak pień banda snobów panicznie bojąca się ślepego testu ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Denon PMA720AE vs Marantz PM5005 vs jakiś Onkyo 2015/02/06 09:45 #422904

Ale po co mieli by tak robić skoro DAC jest w streamerach, a od jakiegoś czasu wiele modeli odtwarzaczy CD daje możliwość wejścia na DAC. Wzmacniaczy z DAC-iem jest mało bo widocznie takie małe jest zapotrzebowanie, zwłaszcza, że DAC jest urządzeniem które szybko się starzeje, a wzmacniacz za nawet 10 lat nadal będzie użyteczny i tak samo dobry.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Denon PMA720AE vs Marantz PM5005 vs jakiś Onkyo 2015/02/08 21:16 #423018

Zdecydowałem się na Denon PMA720AE www.hi-fi.com.pl/wzmacniacze-testy-lista...denon-pma-720ae.html
przekonały mnie te słowa "Denon gra ciepło, romantycznie i czysto. Trochę lampowato (...) Denon to drapieżny i silny jak niedźwiedź wzmacniacz rockowy." a mi właśnie chodzi o wzmacniacz rockowy :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Denon PMA720AE vs Marantz PM5005 vs jakiś Onkyo 2015/02/08 22:21 #423023

A znasz preferencje Stryja? Lubi żyletki. Nie każdemu takie brzmienie podchodzi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Denon PMA720AE vs Marantz PM5005 vs jakiś Onkyo 2015/02/08 22:38 #423025

jeśli faktycznie gra ciepło, romantycznie, czysto. lampowato i rockowo to jest to wzmacniacz dla mnie... z resztą ja od zawsze miałem sentyment do Denona...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Denon PMA720AE vs Marantz PM5005 vs jakiś Onkyo 2015/02/09 07:10 #423032

Właśnie, "jeśli"...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Denon PMA720AE vs Marantz PM5005 vs jakiś Onkyo 2015/02/10 01:14 #423066

smykus_starszy napisał: Właśnie, "jeśli"...

przeczytałem różne opinie na zagranicznych stronach i są podobne, więc jest spora szansa, że właśnie tak brzmi :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Denon PMA720AE vs Marantz PM5005 vs jakiś Onkyo 2015/02/10 10:58 #423069

Jeśli cytujesz porównanie, test wzmacniaczy, o którym myślę to owszem PMA 720 zagra o wiele bardziej rockowo i mocniej niż PM 5005. Ten marantz gra faktycznie dość nijako, bez dobrej głębi, przestrzeni i nawet kolokwialnie mówiąc kopa mu brak. Co do ciepłego klimatu 720, to jasne że można się spierać, ale i tak gra przyjemniej od nieco mechanicznie grających i. porównywalnych cenowo Pioneerów A30 i A50 , Yamahy as500. Zdecydowanie lepszy od Pm 5005 jest model 6005/6004, czy Rotel Ra10.
Co do obecności wejścia optycznego(cyfrowego) w klasycznym niedrogim wzmacniaczu to jak wsadzą kiepskie, tanie wejście cyfrowe - będzie krytyka jakości i nieco wyższej ceny, zaś jak wsadzą dobre drogie wejście, będzie wysoka nieatrakcyjna cena . Większość osób obywa się dobrze bez takiego wejścia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Denon PMA720AE vs Marantz PM5005 vs jakiś Onkyo 2015/02/10 13:14 #423071

Hardi napisał:

smykus_starszy napisał: Właśnie, "jeśli"...

przeczytałem różne opinie na zagranicznych stronach i są podobne, więc jest spora szansa, że właśnie tak brzmi :)

Słuchałem troche Denonów i można powiedzieć, że to ich "firmowe brzmienie". Drogie amplitunery są bardziej neutralne, ale 720 nie jest tego rodzaju wyjątkiem. Do rocka powinien być OK pod warunkiem, że nie będzie grał z jakimiś bułowatymi kolumnami. Rozejrzyj się też za jakimś NAD-em, niekoniecznie najtańszym. Będzie trochę jaśniejszy, z bardziej konturowym basem, ogólnie "szybszy", bardziej uniwersalny, ale też rockowy.

Wejścia cyfrowe w tanich wzmakach przynoszą więcej szkody niż pożytku. Tanie streamery też przegrywają brzmieniowo z odtwarzaczami CD w podobnej cenie (standardowy FLAC vs płyta). Jak chcesz się bawić plikami i naprawdę poczuć "siłę pieniędzy", to tylko ściągnięte bezpośrednio ze stron wytwórni oraz hi-resy, ale wtedy przydałby się jakiś normalny DAC, a nie wielkości pudełka zapałek. Osobiście mam bardzo dobre doświadczenia z Cambridge Audio Dac Magic +. Uwentualnie możesz też rozejrzeć się za jakimś odtwarzaczem z wejściem USB i możliwością dekodowania plików. Pośpiech jest średnio wskazany, bo w miarę upływu czasu te klocki albo tanieją, albo mają lepsze możliwości ta tę samą cenę.

Legalnej i darmowej muzyki jest w sieci wielkie mnóstwo. Szukaj na stronach wytwórni płyt, a jak na prawdę masz bardzo dużo czasu, to polecam portal Bandcamp, choć klasyczny rock tam nie dominuje. Ilość muzyki nie do ogarnięcia przez jedno życie. Jest tam dużo płatnej, ale i sporo darmowej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hi-Fi i Muzyka
Muzyka łagodzi obyczaje, ale nic tak nie rozpala emocji, jak sprzęt służący do jej odtwarzania.
Ostatnia edycja: przez Zwoliński.

Denon PMA720AE vs Marantz PM5005 vs jakiś Onkyo 2015/02/10 16:15 #423082

75 napisał: .Co do obecności wejścia optycznego(cyfrowego) w klasycznym niedrogim wzmacniaczu to jak wsadzą kiepskie, tanie wejście cyfrowe - będzie krytyka jakości i nieco wyższej ceny, zaś jak wsadzą dobre drogie wejście, będzie wysoka nieatrakcyjna cena . Większość osób obywa się dobrze bez takiego wejścia.

Masz tutaj jednak 100% racji, dobry DAC odpowiednio kosztuje.

Zwoliński napisał: Jak chcesz się bawić plikami i naprawdę poczuć "siłę pieniędzy", to tylko ściągnięte bezpośrednio ze stron wytwórni oraz hi-resy, ale wtedy przydałby się jakiś normalny DAC, a nie wielkości pudełka zapałek. Osobiście mam bardzo dobre doświadczenia z Cambridge Audio Dac Magic +. Uwentualnie możesz też rozejrzeć się za jakimś odtwarzaczem z wejściem USB i możliwością dekodowania plików. Pośpiech jest średnio wskazany, bo w miarę upływu czasu te klocki albo tanieją, albo mają lepsze możliwości ta tę samą cenę.
Legalnej i darmowej muzyki jest w sieci wielkie mnóstwo. Szukaj na stronach wytwórni płyt, a jak na prawdę masz bardzo dużo czasu, to polecam portal Bandcamp, choć klasyczny rock tam nie dominuje. Ilość muzyki nie do ogarnięcia przez jedno życie. Jest tam dużo płatnej, ale i sporo darmowej.

Większość plików jakie mam na dysku to moja robta, tzw. zrzuciłem je z płyt na dysk, bez żadnej kompresji, po prostu obraz płyty.
Za jakiś czas będę chciał kupić najprawdopodobniej Cambridge Audio DacMagic 100 i wstawić go między Mede8er MED500X2, a wzmacniaczem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Hardi.

Re:Denon PMA720AE vs Marantz PM5005 vs jakiś Onkyo 2015/02/10 17:50 #423086

Jakie kolumny?
Jaki metraż?
Jaki budżet?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Denon PMA720AE vs Marantz PM5005 vs jakiś Onkyo 2015/02/10 20:29 #423090

Rob Roy napisał: Jakie kolumny?

na chwilę obecną Qln 604



ale to się może zmienić więc nie należy brać tego pod uwagę

Rob Roy napisał: Jaki metraż?

na to nie ma co się patrzeć, bo w tej chwili wynajmuję nieduże mieszkanie, a rozglądam się za większym

Rob Roy napisał: Jaki budżet?

nie chcę szaleć, myślę, że 1500 zł będzie ok

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Hardi.

Re:Denon PMA720AE vs Marantz PM5005 vs jakiś Onkyo 2015/02/10 21:36 #423094

To ja zupełnie nie znam tych kolumn.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator