HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Panele akustyczne z wełny mineralnej 2015/01/25 15:41 #422437

Jeśli w Twoim pomieszczeniu są tanie, średnie lub bardzo drogie zestawy głośnikowe, najwyższej lub niezbyt wysokiej jakości kable, amplitunery, igły, podkładki antywibracyjne ale nie ma w nim ani jednego panelu akustycznego, to znaczy że Twój system gra co najwyżej w 50% tak dobrze jak mógłby zagrać w pomieszeniu które jest do tego zaadaptowane, więc jeśli chciałbyś wreszcie usłyszeć jak naprawdę dobrze brzmi Twój sprzęt i Twoje płyty, poprawić bas, przestrzeń, obraz stero, selektywność i klarowność dźwięku oraz dynamikę i detaliczność - kup panele i zrób adaptację :)

Zapraszam zainteresowanych panelami akustycznymi z wełny Isover PT80 10cm do licytacji zestawu który w promocji wystawiliśmy na Allegro :)

8 sztuk, nowych, złożonych na zamówienie paneli - rama z płyty 18mm, całość elegancko obszyta bawełnianą tkaniną (5 kolorów do wyboru), tył zakryty płytą HDF. Całość jest doskonale wykonana, sztywna i solidna. W środku oczywiście 10cm wełna Isover PT80 która bije rekordy popularności jeśli chodzi o skuteczność działania - jest nieporównywalnie lepsza niż wszelkiej maści pianki akustyczne, piankowe narożniki, niby-rozpraszacze itd.

Licytacja całego zestawu bez ceny minimalnej! :)

allegro.pl/show_item.php?item=5022882028

Normalna cena całości - niespełna 800 PLN :)

A tutaj zbiorcza informacja o różnych panelach które robimy:

panele-akustyczne.blogspot.com

Wykonujemy również panele na indywidualne zamówienie, przygotowujemy także konsultacje akustyczne do danego pomieszczenia - wyliczenie rezonansow, schemat sugerowanego rozmieszczenia paneli, ustawienia sprzętu i wykonania adaptacji.


Zapraszamy!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Panele akustyczne z wełny mineralnej 2015/01/25 15:54 #422438

Poproszę dwa słowa o montażu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Panele akustyczne z wełny mineralnej 2016/06/26 20:04 #434310

Ja mam pytanie, jaka jest różnica w stosowaniu paneli z wełny mineralnej, w porównaniu do paneli z pianki? Przymierzam się do zakupu wygłuszenia do salki i nie wiem na co się zdecydować. Myśleliśmy z chłopakami, żeby złożyć się na coś droższego niż wytłoczki po jajkach. Ale nie bardzo się znam na tym. Myślicie, że oferta sklepu www.mega-acoustic.pl/ jest warta rozważenia?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Panele akustyczne z wełny mineralnej 2017/06/11 00:30 #438257

Witam,

Chciałbym wykonać adaptacje akustyczną malutkiego domowego studia nagrań. Szukam paneli akustycznych właśnie na wełnie ISOVER, która ma bardzo dobre opinie w internecie. Link do aukcji powyżej już nie działa. W google znalazłem sklep on-line, który zajmuje się sprzedażą interesujących mnie paneli. W opisie nie podają niestety z jakiej wełny korzystają. Chodzi o sklep Bluetone.pl. Czy ktoś z forumowiczów kupował już coś u nich ? Jaka jest jakość tych paneli. Strona do sklepu to bluetone.pl/panele-akustyczne

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Panele akustyczne z wełny mineralnej 2017/06/11 12:30 #438261

Różnicą jest gęstość, a przez to możliwości pochłaniania dźwieku, w tej materii wełna mineralna jest od pianek po prostu dużo skuteczniejsza. Wełna 80kg na metr sześcienny to materiał powszechnie przyjęty do budowy paneli wygłuszających, oczywiście istotna jest też grubość jaką musi przebyć dźwięk w panelu zanim trafi na powierzchnię odbicia czyli ścianę. Moja prywatna opinia jest taka, że pianki w zasadzie są do niczego :-) choć wychodzą taniej,są zwykle z gotową warstwą samoprzylepną a oferta obejmuje ogromna gamę kolorów. Tzn popularne ustroje piankowe typu allegro są "za lekkie" żeby pracować w środkowym pasmie,więc zaaplikowane jako jedyne ustroje mogą przynieść więcej szkody niż pożytku do tego chłoną kurz, co po jakimś czasie jest nie bez znaczenia dla zdrowia.
PS. wytłoczki po jajkach w ogóle nie działają, to miejska legenda :-) bo i niby co tam ma wygłuszać, 2 milimetry tektury prasowanej na mokro? Trochę może rozpraszają ale i to tyle co nic :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Granit poprawia kontrolę basu i szeroko rozumiane aspekty dynamiczne. Dźwięk robi się taki wyczynowy."

Panele akustyczne z wełny mineralnej 2017/06/11 12:36 #438262

artur85 napisał: Witam,
Chciałbym wykonać adaptacje akustyczną malutkiego domowego studia nagrań. Szukam paneli akustycznych właśnie na wełnie ISOVER, która ma bardzo dobre opinie w internecie. Link do aukcji powyżej już nie działa. W google znalazłem sklep on-line, który zajmuje się sprzedażą interesujących mnie paneli. W opisie nie podają niestety z jakiej wełny korzystają. Chodzi o sklep Bluetone.pl. Czy ktoś z forumowiczów kupował już coś u nich ? Jaka jest jakość tych paneli. Strona do sklepu to bluetone.pl/panele-akustyczne


Robiłem panele do pracy tu www.akustyczny.com.pl , na życzenie można dostać cięższą wełnę niż standardowe 80kg /m3 i obszycie wybranym materiałem. Zrobili mi też wąskie panele z ciężkiej wełny do rogów pomieszczenia z bokami ściętymi na 45 stopni żeby ładnie pasowały i jadły basy :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Granit poprawia kontrolę basu i szeroko rozumiane aspekty dynamiczne. Dźwięk robi się taki wyczynowy."

Panele akustyczne z wełny mineralnej 2018/03/21 00:17 #442446

Może trochę późno piszę :), ale tutaj kolega ma rację. Kiedyś kupiłem pianki do wygłuszenia drzwi w aucie i komór subwooferów na bokach bagażnika. Były niby specjalne. Zapłaciłem chyba 70 zł za 50x50cm. To był mój pierwszy i ostatni raz.
Tutaj możecie obejrzeć takie przyzwoite na bazie wełny mineralnej o skuteczności 4 do 5x większej niż pianki. zigzagshop.eu/Panele-akustyczne

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Jazzi.

Panele akustyczne z wełny mineralnej 2018/03/21 08:41 #442447

To ja dodam tylko, że wełna mineralna "80-tka" (np. Rockwool), choć lżejsze czasem również, jest wykorzystywana w przemyśle np. w tłumikach wentylatorów (tuż przed końcem rurociągu), a to dlatego, że jest skuteczna. Pianek się nie stosuje ... bo nie są skuteczne, a wiem bo przez jakieś 7 lat rysowałem takie tłumiki w CAD-zie. Przy okazji wełna jest niepalna i nie chłonie wilgoci co w domu też ma swoje zalety.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator