HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

jaki wzmacniacz do 8 tys. 2014/12/02 21:16 #420470

TV napisał: natknąłem się na okazyjkę krella:
www.tophifi.pl/krell-s300i.html


No , okazja jak cholera => gdyby mi kazali tego gówna słuchać przez kwartał po 3 godziny dziennie zapłaciłbym katalogową cenę żeby spierdzielali na drzewo z tym babolem :whistle:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

jaki wzmacniacz do 8 tys. 2014/12/02 21:33 #420473

Jeszcze gorzej patrzeć na to, ale to już mniej ważne jakby dobrze grało.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GG 34320

jaki wzmacniacz do 8 tys. 2014/12/02 22:08 #420475

Ciekawa sprawa z tym Krellem, wzbudza podobne odczucia co niskie modele CA - albo sie je kocha albo nienawidzi. TV poleca, inni krytykuja, dla jednych gra cieplo, dla drugich zimno, dla jednych ma za duzo gory, innym jej brakuje, w zasadzie z latwoscia mozna znalezc o nim zupelnie rozne opinie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wielbiciel... wielu rzeczy.
Ostatnia edycja: przez resspEct_84.

jaki wzmacniacz do 8 tys. 2014/12/02 23:46 #420479

Niskie modele czegokolwiek mają swoich wyznawców bardzo radykalnych w swoim do tych rzeczy uwielbieniu i nie ma dziwne.
W przypadkach takich jak parahajendy Krell'a z serii S ( na marginesie jeszcze większy babol niż kiepska seria KAV gdzie jeszcze chociaż obudowa i elementy składowe posiadały jakieś znamiona ponadprzeciętności) jest juz dodany pierwiastek małomiasteczkowego snobizmu => tutaj targetem marketingowców jest już lamer z ambicjami na audiofila wskazuje na to przede wszystkim tandetny , tombakowy tani blichtr jakim charakteryzuje się stylistyka urządzeń z tej serii oraz "strojenie" brzmienia dedykowane bardzo specyficznemu odbiorcy. Tutaj są zupełnie inne założenia niż dla odbiorców klamotów np. z serii FPB => musi być nazwa Krell oraz nachalna disco polo rzucająca sie agresywnie w oczy obudowa żeby nikt nie mógł u właściciela takowego "cuda" nie zauważyć.
Dźwięk w kategoriach bezwzględnych nie ma tutaj znaczenia => z góry wiadomo że będzie HE dla właściciela B)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo
Ostatnia edycja: przez Patrick.

jaki wzmacniacz do 8 tys. 2014/12/03 08:21 #420490

Ja nie jestem za różnymi wynalazkami .... Jednak gdy słyszę, że klocki z wyższej półki yamahy, marantz to badziewie to czuje się przerażony ..... Podobnie słyszałem o pioneer od jednego faceta co pracuje w serwisie.....

Przecież te sprzęty nie kosztują mało .....

Jeżeli chodzi o Chińskie to nigdy w życiu. Chińczyk kupił u nas duża firmę produkcyjna i jakie badziewia ściągają z Chiń i montują to jest delikatnie mówiąc przerażające.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

jaki wzmacniacz do 8 tys. 2014/12/03 08:25 #420491

Ja nie jestem za różnymi wynalazkami .... Jednak gdy słyszę, że klocki z wyższej półki yamahy, marantz to badziewie to czuje się przerażony ..... Podobnie słyszałem o pioneer od jednego faceta co pracuje w serwisie.....

Przecież te sprzęty nie kosztują mało .....

Jeżeli chodzi o Chińskie to nigdy w życiu. Chińczyk kupił u nas duża firmę produkcyjna i jakie badziewia ściągają z Chiń i montują to jest delikatnie mówiąc przerażające.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

jaki wzmacniacz do 8 tys. 2014/12/03 09:10 #420494

Myślisz kolego bardzo stereotypowo a w tym hobby nie wróży to niczego dobrego.
W moim przypadku wymieniłem legendarny przedwzmacniacz Mark Levinson na tani chiński DAC z regulacja głośności , mój kolega zrobił to samo z najwyższym Plinius'em inny z Accuphase... podurnieliśmy po 20-tu latach zabawy w audio :woohoo:

Marantz , Yamaha , Pioneer... to żadne wyznaczniki jakości w audio a ich ceny => jak w 90% produktów w tej branży nijak nie mają się do obiektywnej oceny jakości produktu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

jaki wzmacniacz do 8 tys. 2014/12/03 10:27 #420497

W Chinach panują dwie zasady - dobrze zapłacisz, dostajesz dobry produkt, mało płacisz, dostajesz "byleco". Ale mimo tego, że dobrze płacisz i tak jest to mniej niż w europie i w stanach bo koszty produkcji i płace są na niższym poziomie, choć i to się powoli zmienia.

Wielkie koncerny biją się o masowego klienta i tym samym "masową" cenę i masową jakość, a że dla nas w Polsce to nadal drogo to inna historia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

jaki wzmacniacz do 8 tys. 2014/12/03 14:27 #420509

Arcam A38 ???? jakoś nie ma zbyt wiele w środku

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

jaki wzmacniacz do 8 tys. 2014/12/03 14:32 #420510

dokładnie tak. W zaprzyjaźnionej firmie , która przejęli Chińczycy panuje motto

CHCESZ MIEĆ JAKOŚĆ MUSISZ PŁACIĆ.

Prawda jest taka, że w Chinach zarabiają więcej niż w Polsce. Jedna z firm produkujących ubrania przenosi produkcję do Polski. U nas jest tańsza siła robocza. Przykre to, ale prawdziwe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

jaki wzmacniacz do 8 tys. 2014/12/03 14:38 #420511

CAMBRIDGE AUDIO AZUR 851A ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

jaki wzmacniacz do 8 tys. 2014/12/03 16:41 #420515

Jeśli to nie tajemnica to czy mógłbyś zdradzić w/g jakich kryteriów wybierasz urządzenia , które później przedstawiasz na forum?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

jaki wzmacniacz do 8 tys. 2014/12/10 08:22 #420661

Lece stereotypami, żeby dowiedzieć się coś na ich temat ... To co najbardziej widać na sklepach internetowych .... Nie mam super doświadczenia oraz możliwości odsłuchy "wszystkiego" co jest na rynku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

jaki wzmacniacz do 8 tys. 2014/12/11 23:22 #420686

No to zacznij szukać tego czego w internetowych sklepach nie ma to unikniesz wywalenia kasy w błoto , jak w dodatku sie poświęcisz i posłuchasz przed zakupem tego na co chcesz wydac 8 kzł to juz spora szansa na sukces ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

jaki wzmacniacz do 8 tys. 2014/12/12 08:26 #420691

... gdzie to można znaleźć ????

jeden z miłośników audio chwalił denona pma 2020ae ...to może pójdę ta drogą. Jak uważasz...... ???
chociaż ja nie bardzo jestem miłośnikiem tej firmy ..... z drugiej jednak strony widać, że w środku ma trochę elektronicznych gratów, nie tylko jedna płyta scalona.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator