HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

jaki wzmacniacz do 8 tys. 2014/12/02 08:12 #420436

Witam,
chciałbym kupić nowy wzmacniacz i zastanawiam się gównie nad dwoma modelami. Yamaha a-s2100 oraz marantz PM14S1 .... Co to tym sądzicie ???

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

jaki wzmacniacz do 8 tys. 2014/12/02 09:12 #420437

zakładam, że czytujesz fora internetowe.....wiec czemu popełniasz ten notoryczny błąd....mało danych....a reszta sprzętu towarzyszącego,
jaka muza, wielkość pokoju itd.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

jaki wzmacniacz do 8 tys. 2014/12/02 10:12 #420440

Podpisując się pod uwagami , które powyżej przedstawił kolega kilka słów ebałt zaproponowanych klamotów =>

Yamaha wraca do sprawdzonego wzornictwa sprzed lat , taki vintage look jest bardzo modny w ostatnich czasach i to podstawowy argument "za" przy zakupach produktów tego producenta. Niestety poza fajnym wyglądem Yamaha w swoich nowych produktach nie powieliła dźwięku na poziomie kultowych produktów sprzed lat... Pomijam już idiotyczna cenę katalogową wzmacniacza o którym mowa nijak nie korespondującą z możliwościami :dry:
Marantz PM14S1 to jeszcze większy cenowy kosmos w kontekście jakość-cena a wersje z podpisem KI to typowe wyciskanie szmalu ze snobków - lamerów . Tutaj estetyka jest dopasowana do gustów nowomodnych wielbicieli stylistyki a'la prosektorium szkło , metal , terakota i...pustka. Jak pokazuje życie spece od marketingu skutecznie w obydwu wypadkach podeszli do zadania bo ludzie raczej bezkrytycznie podchodzą do zakupów tych urządzeń.
Wracając do sedna to gdybym miał chęć kupić sensowna integrę do słuchania muzyki a gdzieś tam w tle podkreślić nietuzinkowość właściciela sprzętu bardzo poważnie przemyślałbym ofertę naszego zaufanego Kolegi Smykusa w postaci jego Gryphon'a.
Jeśli jednak koniecznie chcesz zapłacić frycowe i jak to kiedyś napisał jeden z userów " zafundować sobie trochę luksusu" , kupując nową rzecz z salonu audio to jednym z nielicznych sensownie wycenionych produktów ostatnich lat z którym sie spotkałem jest ten wzmacniacz => www.denon.pl/pl/product/pages/product-de...&productid=pma2020ae
Bez problemu kupisz go w zakładanym budżecie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

jaki wzmacniacz do 8 tys. 2014/12/02 10:17 #420441

RACJA!!!
pokój 36 - 40 metrów.
Muzyka bardzo różna, szeroko rozumiany pop, hard rock, z wyłączeniem muzyki elektronicznej i poważnej.

Sprzedałem stary sprzęt i zostały mi jedynie głośniki B$W 602S3 oraz CD YAMAHA słaby model. Po zakupie wzmacniacza powili będę chciał wymienić na nowe.

wg zasady nie wszystko na raz, chciałbym zacząć od wzmacniacza.

dzięki za zainteresowanie ....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

jaki wzmacniacz do 8 tys. 2014/12/02 10:21 #420443

rzeczywiście jest różnica pomiędzy yamaha a-s2100 a DENON 2020? Jeżeli chodzi o cenę to wydaje się podobny sprzęt.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

jaki wzmacniacz do 8 tys. 2014/12/02 10:30 #420444

Cena w wypadku urządzeń audio nie jest żadnym wyznacznikiem jakości ani też żaden sposób nie pozwala na stawianie obok siebie dwóch np. wzmacniaczy w podobnej cenie jako porównywalnych chyba że wyłącznie w kontekście ceny ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo
Ostatnia edycja: przez Patrick.

jaki wzmacniacz do 8 tys. 2014/12/02 10:37 #420445

dlatego wolę zapytać..... kogoś kto się na tym zna i ma do czynienia ....
Nie bardzo jestem za używanym sprzętem, chociaż miałem taki i nie sparzyłem się.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

jaki wzmacniacz do 8 tys. 2014/12/02 11:01 #420446

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GG 34320

jaki wzmacniacz do 8 tys. 2014/12/02 16:29 #420451

Tak , to znakomita integra , która ze względu na swoje właściwości soniczne oraz jakość wykonania mogłaby kosztować i 16-20 kzł gdyby...wyglądała jak Denon i nie była Chińska...

Do takich zakupów trzeba dojrzeć , to nie produkt dla "powstańca" ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

jaki wzmacniacz do 8 tys. 2014/12/02 17:00 #420454

co prawda to prawda......warto z państwa środka rozważyć ofertę xindaka....miałem dwa modele....ok....coś z allegro
allegro.pl/xindak-a-600e-09-czarny-i4816180125.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

jaki wzmacniacz do 8 tys. 2014/12/02 17:30 #420456

W cenie max. 8 kzł to faktycznie mocna propozycja ale trzeba pamiętać o tym że to wzmacniacz o bardzo mocno zaznaczonym charakterze brzmienia i bez odsłuchu we docelowym pomieszczeniu oraz elektronika raczej nie decydować o zakupie bo szanse są 50/50 % że będzie się skakało ze szczęścia albo... nie B)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

jaki wzmacniacz do 8 tys. 2014/12/02 17:51 #420457

DIONIZOS napisał: dlatego wolę zapytać..... kogoś kto się na tym zna i ma do czynienia ....
Nie bardzo jestem za używanym sprzętem, chociaż miałem taki i nie sparzyłem się.


Od lat swoje klamoty kupuje SH , oczywiście nie w ciemno i zawsze odbieram sprzęt osobiście.
Oczywiście podróż np.1800 km po sprzęt (zdarzało mi się często) za 4 czy 6 kzł to przygłupi pomysł ale jeśli chodzi o tzw. perełki czy sprzęt z górnej półki to dla mnie oczywistość że bez osobistych oględzin i wybadania sprzedawcy face to face nie ma mowy o handlu.
Kolejna sprawa to fakt że za cenę podanych powyżej 8kzł można kupić sprzęt używany wysokiej klasy a nowy... wyższa średnia pólka ;)
Kupowanie od ogólnie szanowanych starych userów tego Forum to bardzo bezpieczna transakcja bez obaw że kupi się "koninę".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

jaki wzmacniacz do 8 tys. 2014/12/02 18:50 #420461

natknąłem się na okazyjkę krella:
www.tophifi.pl/krell-s300i.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

jaki wzmacniacz do 8 tys. 2014/12/02 20:06 #420463

TV napisał: natknąłem się na okazyjkę krella:
www.tophifi.pl/krell-s300i.html

Też Made in China ... i do tego wybitnie paskudny z wyglądu :)))

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GG 34320
Ostatnia edycja: przez alias27.

jaki wzmacniacz do 8 tys. 2014/12/02 20:22 #420464

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Już nawet mniejsza o Chiny, za tą nędzną garstkę części w środku to można żądać z 5 stówek, obudowa wredna jak nikczemne DIY, zasilacz?! Lepsze już widziałem w paru modelach pre-phono :pinch:
Najładniejsze i naj to ma gniazda i zaciski na pleckach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator