HFM

artykulylista3

 

Audioquest NightOwl

news052017 001

W katalogu Audioquesta pojawił się… a właśnie że nie kolejny model kabla, tylko słuchawki. NightOwl to ambitna konstrukcja wokółuszna.

Przy budowie swoich najnowszych słuchawek Audioquest wykorzystał doświadczenia zdobyte w trakcie projektowania pierwszego modelu – NightHawk. Starano się zachować komfort użytkowania, a poprawić dźwięk. W NightHawkach charakterystyczna maskownica służyła do rozpraszania dźwięku. W przypadku zamkniętych NightOwli izoluje użytkownika od odgłosów otoczenia. Specjalna okrągła nakładka w centralnej części muszli kryje kanał wentylacyjny. Biegnie on wzdłuż krawędzi membran i wychodzi przez niewidoczny port. W przeciwieństwie do słuchawek ze szczelnymi obudowami, wytwarzane wewnątrz ciśnienie jest mniejsze, a membrany mogą się poruszać swobodniej. Pobudzenie nawet mocnym impulsem nie przeszkadza szybkiemu powrotowi do pozycji spoczynkowej. Montowane w NightOwlach przetworniki dynamiczne mają 50 mm średnicy i membrany z biocelulozy, zawieszone na gumowym resorze. Ustawiono je delikatnie pod kątem, co poprawia wrażenia przestrzenne. Muszle wykonano z tzw. ciekłego drewna. Jest to naturalny materiał, uzyskiwany w wyniku połączenia drewna z błonnikiem roślinnym.

Zdaniem konstruktora, w porównaniu z tworzywem sztucznym lub czystym drewnem materiał ten wykazuje lepsze właściwości akustyczne i pozwala się dowolnie formować. Łatwo uzyskać kształt możliwie zbliżony do otoczenia ucha, co sprzyja wygodnemu użytkowaniu. Wysoką jakość podkreśla błyszczące, metaliczne wykończenie w kolorze karbonu. Długie odsłuchy uprzyjemnia elastyczny pałąk oraz poduszki wykończone miękką sztuczną skórą. W konstrukcji pałąka wykorzystano specjalny pasek, ukryty wewnątrz miękkiej, delikatnie amortyzującej wkładki. Pod wpływem nacisku na głowę całość delikatnie się unosi i dopasowuje do głowy. Producent dołącza w zestawie drugi komplet poduszek, obszytych zamszem. Wersja skórzana szczelniej przywiera do głowy, skuteczniej izoluje od zewnętrznych szumów, ale dzieje się to kosztem wentylacji.

Zamszowa nie jest aż tak szczelna i pozwala powietrzu przepływać swobodniej. Jak przystało na specjalistę od okablowania, Audioquest wyposażył NightOwle w dobrej jakości przewody z miedzi beztlenowej o wysokiej czystości. Elastyczna izolacja ogranicza ryzyko plątania, a przy okazji zmniejsza mikrofonowanie. Przewód ma długość 1,3 m i został zakończony wtykiem 3,5 mm (mały jack) z miedzi tellurycznej. Funkcjonalność zwiększają wbudowany mikrofon i przyciski zdalnego sterowania. Służą do regulacji głośności oraz rozpoczęcia i zakończenia odtwarzania bądź rozmowy telefonicznej. Słuchawki Audioquest NightOwl są już w sprzedaży.

Dystrybutor ustalił cenę na 2999 zł.