HFM

artykulylista3

 

Magico S3 MkII

news022017 015

Magico konsekwentnie odświeża ofertę, zastępując starsze konstrukcje modelami z dopiskiem MkII. Niedawno w katalogu pojawiły się kolumny S3 MkII.

Magico S3 MkII zajmują miejsce pomiędzy modelami S1 MkII a S5 MkII. Trójdrożny, czterogłośnikowy układ pracuje w obudowie zamkniętej i jest wyposażony we wszystkie rozwiązania stosowane w nowej serii S. Wysokie tony przetwarza 25-mm kopułka, której membranę wykonano z berylu pokrywanego powłoką z syntetycznego diamentu. W porównaniu z oryginalnym głośnikiem z serii S, może ona pracować z wyższą mocą i większym wychyleniem liniowym, co pozwala ją płynniej zestroić z sekcją średniotonową. Ponadto generuje mniej zniekształceń i ma szerszą dyspersję. Średnica pasma to domena 15-cm stożka z włókien węglowych, impregnowanych żywicą z domieszką proszku grafenowego. Dodatek grafenu znacząco podnosi wytrzymałość i sztywność powierzchni drgającej.

Staje się ona bardzo mało podatna na odkształcenia mechaniczne, dzięki czemu charakterystyka jej pracy zbliża się do idealnego tłoka. Nie bez znaczenia jest również fakt, że nowy materiał jest o 20 procent lżejszy niż dotychczas stosowany w serii S. Sztywność wzrasta trzykrotnie, co jest wynikiem imponującym, zważywszy na fakt, że już poprzednie drivery Magico, do których dodawano nanorurki, były bardzo sztywne. Głośnik średniotonowy ma do dyspozycji własną obudowę polimerową, która izoluje go od wpływu reszty układu. Do reprodukcji basu wykorzystano dwa nowo opracowane woofery o średnicy 23 cm. Ich membrany powstają z tych samych materiałów co średniotonowe, więc mają podobnie wyczynowe właściwości. Potężny układ magnetyczny napędza 12,7-cm cewkę z tytanu. Przystosowano ją do pracy liniowej z amplitudą 12,7 mm. Taki przetwornik może wytworzyć ciśnienie akustyczne 112 dB przy 50 Hz w odległości 1 m. Obudowę S3 MkII uformowano z bloku tłoczonego aluminium o grubości 9,4 mm i średnicy 30,5 cm. Nowa aluminiowa płyta górna ma wypukły kształt, który zmniejsza dyfrakcję i redukuje fale stojące. Ten detal pozwala łatwo odróżnić nową wersję od poprzedniczki. Drugim jest zaprojektowana do wersji MkII podstawa z czteropunktowym systemem wsporników, zwiększających stabilność kolumny. Pasmo między przetworniki rozdziela symetryczna zwrotnica, złożona z wysokiej klasy komponentów Mundorfa. Kolumny Magico S3 MkII trafią do sprzedaży w Polsce pod koniec I kwartału 2017. Przewidziano dwa warianty wykończenia: M-Cast (warstwa satynowa z wyczuwalną fakturą) oraz M-Coat (gładki lakier na wysoki połysk). W chwili wysyłania magazynu do druku polskie ceny nie były jeszcze ustalone.

W Stanach tańsza wersja M-Cast kosztuje 28000 dolarów plus podatek.