HFM

artykulylista3

 

Stoliki YG

news022017 006

YG Acoustics rozszerzyło katalog o całkiem nowy segment sprzętu. Amerykański specjalista od high-endowych kolumn od niedawna oferuje także antywibracyjne stoliki.

Kolumny i stoliki YG Acoustics mają kilka cech wspólnych – są gruntownie przemyślane, wykonane z najwyższą starannością i kosztują krocie. Jednak najważniejszym, co je łączy, jest wykorzystanie do produkcji aluminium. Dzięki obróbce CNC można
z niego uzyskać dowolny kształt i zachować zegarmistrzowską precyzję detali.
Inspiracją dla projektu stolików były niesprzyjające odsłuchom warunki w fabryce YG. Miejsce to, z jego wibracjami, wytwarzanymi przez pracujących w nim ludzi i maszyny, potraktowano jako poligon doświadczalny. Nowo projektowane platformy miały izolować od drgań tak efektywnie, aby nawet sprzęt ustawiony w fabryce miał zapewnione idealne warunki pracy.

news022017 008
Na filmie wideo, ilustrującym działanie stolika, na środkowej platformie ustawiany jest generator drgań, na górnej zaś przetwornik c/a MSB, a na nim najpierw szklanka z wodą, a następnie moneta, ulokowana na krawędzi. Oba rekwizyty ani drgną, co sugeruje, że na obudowę urządzenia nie przedostały się żadne wibracje.
Nową serię YG Acoustics tworzą trzy modele: Rack 1.3, Rack 1.4 i Rack 1.6. Jak łatwo się domyślić, cyfra po kropce oznacza ilość półek. Modele 1.3 i 1.4 są pojedyncze i wyposażono je w półki o szerokości 60 cm. Największy 1.6 ma trzy półki podwójne, każda
o szerokości 120 cm. Mieszczą się na nich po dwa urządzenia. Na dolnej można ustawić sprzęt o masie do 97 kg; na pozostałych – do 61 kg. Odstępy można regulować co 2,5 cm.
Modułowa konstrukcja przewiduje dodawanie kolejnych platform w przyszłości. Nie ma więc ryzyka, że kiedy system urośnie, trzeba będzie sprzedać stolik i pogodzić się
z dotkliwą stratą finansową.


Racki są otwarte z przodu i z tyłu, dzięki czemu nie ma problemu z wstawianiem urządzeń ani podłączaniem kabli. Całość spajają szerokie boczne filary o łagodnym łukowatym kształcie.
Najnowsza propozycja YG Acoustics wkrótce trafi do sprzedaży.

 

Rack 1.3 będzie w Polsce kosztował 85202 zł, Rack 1.4 – 109395 zł, a Rack 1.6 – 145860 zł.