HFM

artykulylista3

 

Accuphase DP-560

news022017 001
Accuphase opracował zintegrowany odtwarzacz CD/SACD. Część rozwiązań w jego konstrukcji przeniesiono z flagowego napędu DP-950 i przetwornika DC-950.

Accuphase DP-560 zastępuje w katalogu model DP-550. Na pierwszy rzut oka nie różni się niczym od poprzednika. Wzrosła jednak jego masa, co jest wynikiem zastosowania nowego napędu SACD z ulepszoną szufladą i poprawionym mechanizmem blokującym płytę. Transport w DP-560 ma wyraźnie większą i masywniejszą obudowę, dzięki czemu lepiej izoluje układ odczytujący od wibracji i zmniejsza częstotliwość ingerencji układu korekcji błędów. Jako ciekawostkę warto dodać, że DP-560 daje możliwość odtwarzania przygotowanych na komputerze płyt CD-R/RW i DVD+/-R/RW, z danymi
w formatach DSF, DSD, WAV i FLAC.


Poza napędem poprawiono układ zasilania. 32-bitowe kości przetwornika MDS+ (Multiple Delta Sigma) ponownie dostarcza ESS, tym razem jednak są to nowocześniejsze układy ES9018S.
Zmiany na korzyść widać w deklarowanych przez producenta parametrach technicznych. Poziom szumów własnych urządzenia spadł o 20 %, a zniekształcenia harmoniczne (THD+N) jeszcze bardziej, zwłaszcza w zakresie średnich i wysokich częstotliwości.
Wyposażenie w gniazda pozostawiono bez zmian. Sygnał analogowy wyprowadzają wyjścia RCA oraz XLR. W przypadku tego drugiego mamy możliwość zamiany polaryzacji pinów, co przydaje się, kiedy odtwarzacz pracuje poza firmowym systemem. Wyjścia cyfrowe to: optyczne, koaksjalne i HS Link 2, do przesyłania SACD. Sygnały muzyczny
i taktujący są w tym przypadku transmitowane w osobnych protokołach.

news022017 002


DP-560 działa też jako DAC. Do dyspozycji są wejścia HS-Link 2, optyczne, koaksjalne oraz USB typu B, które obsługuje sygnały o rozdzielczości do 32 bitów/384 kHz i DSD 11,2896 MHz. Parametry te są widoczne na wyświetlaczu o poprawionej czytelności.


Accuphase DP-560 powinien wkrótce trafić do sprzedaży w Polsce. Cenę ustalono na 49900 zł.