HFM

artykulylista3

 

Harbeth ma 40 lat

news012017 010
W 2017 roku Harbeth obchodzi 40. urodziny. Z tej okazji szacowny jubilat przygotował specjalne wersje swoich dwóch najsłynniejszych modeli: Super HL5 Plus i Monitor 40.2.

Jubileuszowe modele zostały wybrane zarówno ze względu na ich nieprzeciętne walory brzmieniowe, jak i popularność wśród odbiorców. To bestsellery, z którymi firma trafiła może nie pod strzechy, ale do domostw i pokojów odsłuchowych najbardziej wymagających audiofilów i melomanów. Wersje rocznicowe od strony czysto technicznej pozostaną niemal identyczne ze standardowymi. Różnić się będą detalami, których jednak nie należy lekceważyć. Wszak nie od dziś wiadomo, że diabeł tkwi w szczegółach. Zakres modyfikacji będzie taki sam w przypadku obu modeli. Na pierwszy rzut oka będzie można je rozpoznać po bajecznym orzechowym fornirze, niedostępnym w standardowej ofercie. Choć nigdzie tego nie podkreśla, to jednak Harbeth od lat wyróżnia się wyjątkową dbałością o jakość naturalnych oklein i precyzję ich nakładania.

news012017 011

Już w zwykłym wykończeniu czereśniowym „Superpiątki” prezentują się szykownie, choć dyskretnie. Selekcjonowany matowy orzech jest jeszcze bardziej koneserski, a jako że będzie dostępny tylko w limitowanej edycji jubileuszowej – ekskluzywny. Specjalnie z myślą o 40th Anniversary Limited Edition zaprojektowano znak graficzny, który będzie umieszczany na tabliczce w lewym dolnym rogu przedniej ścianki, czyli tam, gdzie producent normalnie umieszcza nazwę modelu. To samo logo znajdzie się także na maskownicy oraz z tyłu kolumny. Techniczne wyróżniki edycji jubileuszowej to dwa łukowate elementy, osłaniające supertweeter w SHL5 Plus, terminale głośnikowe WBT Nextgen oraz wytwarzane w Wielkiej Brytanii kondensatory polipropylenowe, montowane w zwrotnicach. Dzięki dwóm ostatnim cechom ta edycja specjalna jest inna od dotychczas proponowanych.

news012017 012

Harbeth, jako firma o profilu bardzo konserwatywnym, nigdy wcześniej czegoś podobnego nie zrobił. Wizualnym dopełnieniem orzechowych monitorów będą orzechowe podstawki firmy Hi-Fi Racks. Jej nazwa została umieszczona w oficjalnej informacji prasowej rozesłanej do dziennikarzy. Tu również możemy zaobserwować zmianę podejścia, bo jeszcze kilka lat temu firma nie przywiązywała wagi do podstawek. Widać, że Harbeth z pełną powagą potraktował swoje 40. urodziny. Monitory z edycji jubileuszowej są dopieszczone w najdrobniejszych szczegółach, wyglądają rasowo i na pewno będą brzmieć z klasą. Omawiane modele w wersji 40th Anniversary Limited Edition będą dostępne tylko w 2017 roku.

Super HL5 Plus mają kosztować w Polsce 22200 zł, a Monitor 40.2 – 74300 zł (za parę).

 

Komentarze  

0 #1 BluFox 2017-02-08 19:17
A nasz rodzimy Tonsil jest dużo starszy, cieszy fakt że jest dalej obecnie (jak choćby w testach na łamał portalu), a firma założona w 1945 ma w swoim dorobku istotne produkty, dla nas wręcz sentymentalne i ponad czasowe. Cieszy też że inne firmy obchodzą swoje okrągłe urodziny. I z tego powodu dla Harbeth składamy życzenia owocnej i wzniosłej produkcji :-)
Cytować | Zgłoś administratorowi