HFM

artykulylista3

 

Accuphase E-270

news012017 009
Accuphase odświeżył swój najtańszy wzmacniacz zintegrowany. W E-270 wprowadzono ulepszenia, zastosowane najpierw w wyższych modelach, m.in. zmienioną architekturę stopnia wyjściowego, skutkującą wyższym współczynnikiem tłumienia.

Accuphase E-270 dysponuje mocą 90 W przy 8 i 120 W przy 4 omach. Końcówki pracują w konfiguracji push-pull. W zabezpieczeniu wyjścia głośnikowego cewki zastąpiono przekaźnikami MOSFET, sterowanymi układami logicznymi. Obniżyło to dodatkowo impedancję wyjściową i przełożyło się na wyższy damping factor. W zasilaczu stosuje się kondensatory filtrujące o pojemności większej niż wcześniej. Do regulacji głośności wykorzystano jedno z najważniejszych osiągnięć japońskiej firmy – układ AAVA, zamiast standardowego potencjometru. Gwarantuje on równomierne narastanie dźwięku w całym paśmie już od najniższych poziomów, zrównoważenie kanałów oraz niski poziom szumów. Accuphase podkreśla, że poza dwukrotnym wzrostem współczynnika tłumienia w porównaniu z poprzednią generacją o 23 % wzrósł także odstęp od szumów.

 

news012017 008

 

E-270 został wyposażony w pięć wejść liniowych RCA i jedno XLR. Do tego dochodzi pętla magnetofonowa oraz wejście do końcówki mocy, umożliwiające zastosowanie zewnętrznego przedwzmacniacza lub procesora. Do wyjścia pre-out można podłączyć dodatkową końcówkę mocy albo aktywny subwoofer. Podobnie jak w droższych modelach, użyto wskaźników wychyłowych. Ustawiony poziom głośności wskazuje wyświetlacz numeryczny. Dostępna jest opcjonalna karta przetwornika c/a DAC-40. Po jej zamontowaniu (można to zrobić w dowolnym momencie) i wybraniu stosownego wejścia na wyświetlaczu pojawia się częstotliwość próbkowania. Sygnał do kolumn wyprowadzają dwa komplety solidnych terminali. Dzięki nim można wygodnie podłączyć je w bi-wiringu. Accuphase E-270 jest już dostępny w Polsce.

Dystrybutor ustalił cenę na 23900 zł.