HFM

artykulyskrot3

Kef i Porsche

news112016 012Kef kontynuuje współpracę ze studiem projektowym Porsche Design. Po słuchawkach M500 pojawiły się kolejne dwa produkty.

Wygląda na to, że kooperacja obu firm potrwa dłużej. O ile M500 można uznać za przymiarkę i próbę rozpoznania wzajemnych potrzeb, to w nowych Kefach cechy wzornictwa Porsche uwidaczniają się w pełnej krasie. Jest elegancko, minimalistycznie i niemal monochroma- tycznie. Na początek do polskich sklepów trafią słuchawki Space One i bezprzewodowy głośnik Gravity One. W materiałach informacyjnych czytamy, że „każdy detal słuchawek Space One został przemyślany i wystylizowany tak, aby przykuwały wzrok swoim wysmakowanym minimalizmem”. Przeważnie podobne notki to lanie wody i ściema, ale tym razem autora nie poniosła fantazja. Nauszniki wyglądają naprawdę dobrze i zostały wykonane z trwałych ma- teriałów.

Odlewane z aluminium muszle mają tytanowe wykończenie i czarne detale. Element stykający się z głową zrobiono z termoelastycznej pianki, która układa się pod wpływem temperatury i zapamiętuje kształt. Przy okazji zapewnia prawidłowy przepływ powietrza, dzięki czemu skóra przez cały czas oddycha. Pałąk również jest aluminiowy i, podobnie jak muszle, pokryty wysokiej jakości sztuczną skórą. Metalowa konstrukcja skutecznie zabezpiecza przed uszko-dzeniem mechanicznym, a przy okazji efektywnie izoluje przetworniki od wibracji. Słuchawki można łatwo złożyć, a wtedy nie zajmą dużo miejsca w torbie podróżnej. Space One to konstrukcja nauszna, wyposażona w 40-mm przetworniki dynamiczne.

Ich układ napędowy składa się z 20-mm magnesu neodymowego oraz lekkiej cewki nawiniętej miedziowanym drutem aluminiowym. Aktywny układ tłumienia zakłóceń izoluje od hałasów zewnętrznych, nie degradując przy tym dźwięku. Funkcję aktywnego tłumienia można włączać albo wyłączać, zależnie od warunków otoczenia. Jeżeli jest aktywna, to w pełni naładowane akumulatory AAA wystarczą na maksymalnie 50 godzin odsłuchu. Wspólny projekt Kef-a i Porsche Design powinien już być dostępny w sklepach.

Importer ustalił cenę na 1815 zł.