HFM

artykulyskrot3

iPurifier

news102016 012W katalogu iFi Audio pojawił się kolejny gadżet przydatny w trakcie odtwarzania muzyki ze źródeł multimedialnych. iPurifier to regenerator cyfrowego sygnału SPDIF.

iFi zauważa, że choć standard SPDIF jest bardzo popularną formą transmisji sygnału cyfrowego z transportu do przetwornika c/a, to często jakość owej transmisji pozostawia wiele do życzenia Wraz z upowszechnieniem się takich urządzeń jak konsole do gier, Apple TV, Google Chromecast czy telewizorów z wyjściem cyfrowym, do użytku weszła duża ilość sprzętu, który nie zapewnia wysokiej jakości sygnału. Zadanie regeneratora iPurifier polega na utrzymaniu zniekształceń na minimalnym poziomie i przywracaniu sygnałowi cyfrowemu przebiegu prostokątnego z precyzyjnym taktowaniem. iPurifier działa na czterech poziomach. Izoluje sygnał galwanicznie, następnie regeneruje, buforuje go w pamięci i wreszcie poddaje ponownemu przetaktowaniu. Obsługiwane są częstotliwości próbkowania 44,1, 48, 88,2, 96, 176,4 i 192 kHz (rozdzielczość 16-24 bity), a także DSD/ /DoP, Dolby Digital i DTS.


Do dyspozycji są dwa wejścia i dwa wyjścia cyfrowe w formacie koncentrycznym (RCA) i optycznym (minijack).Zasilacz iPower 5V podłącza się przez złącze microUSB. Producent zapewnia, że poziom jego szumów jest niższy niż w przypadku zasilania bateryjnego.
iPurifier jest już dostępny w sklepach.

Dystrybutor ustalił cenę na 719 zł.